Mourinho: Herrera rozgrywa fenomenalny sezon

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Ander Herrera był jednym z najlepszych zawodników Manchesteru United w meczu z Tottenhamem, w którym asystował przy trafieniu Henricha Mchitarjana. Jose Mourinho jest zachwycony dotychczasową postawą Hiszpana.

W zespole Mourinho Herrera operuje znacznie głębiej w środku pola niż dotychczas, jednak świetnie odnajduje się w nowej roli. Jest ceniony za swoją energię, zadziorność, nieustępliwość i nieocenione zasługi w defensywie. W tym sezonie wystąpił jak dotąd w 20 meczach we wszystkich rozgrywkach (na 25 możliwych).

Mimo że po zwycięstwie z Tottenhamem bohaterem większości sportowych nagłówków był Henrich Mchitarjan, wysiłek Herrery nie został niedoceniony.

– Myślę, że najważniejsi dla piłkarza są menedżer i kibice – powiedział Mourinho w rozmowie z MUTV. – Ander ma wsparcie zarówno menedżera, jak i kibiców. Nie sądzę więc, że jest zmartwiony tym, że wciąga się go pod światła reflektorów. Wie o tym, że rozgrywa fenomenalny sezon.

– To dlatego niedawno zaliczył debiut w reprezentacji Hiszpanii. Uważam, że w niedzielę nasza linia pomocy spisała się bardzo dobrze. Cała linia. Cieszy mnie to.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze