Darmian zadowolony z pracy defensywy

Adriana Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Matteo Darmian wyraził swoje zadowolenie z bycia częścią linii obrony Manchesteru United w meczu przeciwko West Bromwich Albion, w którym udało się „Czerwonym Diabłom” zachować czyste konto.

Włoski obrońca, który ma na koncie pięćdziesiąt wystąpień w barwach Manchesteru United, przyznał w rozmowie z MUTV: Czyste konta są dla nas bardzo ważne i nie daliśmy graczom West Bromwich Albion zbyt wielu szans. Pracowaliśmy razem w defensywie.

– Pozwoliliśmy przeciwnikom tylko na kilka rzutów rożnych i to było bardzo dobre, bo przed meczem naszym założeniem było ograniczenie liczby rzutów rożnych dla przeciwnika.

– Zasłużyliśmy by wygrać. Szybko strzeliliśmy gola i kontrolowaliśmy przebieg gry. Mamy dzięki temu kolejne, bardzo ważne, trzy punkty i czwarte zwycięstwo z rzędu. Pewność siebie jest wysoka, każde zwycięstwo ją poprawia i zachęca do dalszej pracy i ciągłego udoskonalania.

– Musimy wciąż tak grać i być skoncentrowani podczas nadchodzącego okresu bożonarodzeniowego.

Piłkarzy Manchesteru United czeka teraz tygodniowa przerwa przed meczem z Sunderlandem, co, jak uważa Włoch, może okazać się korzystne dla „Czerwonych Diabłów”.

– Regeneracja przez następne parę dni jest ważna, byśmy mogli być gotowi na bardzo ważny świąteczny okres. Musimy wciąż walczyć, by zmniejszyć stratę do zespołów w czołówce tabeli.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze