BBC: Man Utd rozważa przywrócenie miejsc stojących na Old Trafford

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United zapytał swoich kibiców, czy chcą przywrócenia miejsc stojących na Old Trafford – informuje Simon Stone, dziennikarz BBC.

Kluby Premier League rozpoczęły niedawno rozmowy odnośnie możliwości wprowadzenia bezpiecznych miejsc stojących na stadionach. Wszystkie miejsca na obiektach zespołów dwóch najwyższych poziomów rozgrywkowych w Anglii muszą być siedzące, odkąd w 1989 roku na stadionie Hillsborough zawaliły się bariery odgradzające trybunę od boiska, w konsekwencji czego śmierć poniosło 96 osób.

Strefy bezpiecznego stania, włącznie z wysuwanymi siedzeniami, są stosowane za granicą, zwłaszcza na stadionie Celticu i w Niemczech.

Włodarze klubów Premier League wyczuli złagodzenie napięcia towarzyszącego tematowi stojących miejsc, na co wpłynęły argumenty takie jak możliwość poprawy meczowej atmosfery. Zgodzono się więc co do tego, by przeprowadzić dalsze rozmowy w przyszłym roku.

Kilka zespołów, w tym Everton, sprzeciwia się jednak temu pomysłowi, więc jeśli strefy bezpiecznego stania miałyby zostać wprowadzone na stadionach w Anglii, konieczna byłaby zmiana w krajowym prawie.

W czwartek Manchester United skontaktował się z posiadaczami karnetów i podsunął im składającą się z 20 pytań ankietę. Kibice zostali zapytani o to, w którym z trzech wytypowanych sektorów na Old Trafford, największego klubowego stadionu w Wielkiej Brytanii, chcieliby wprowadzić strefę bezpiecznego stania.

To prawdopodobnie pierwszy przypadek zapytania kibiców przez władze klubu o zdanie na temat przywrócenia miejsc stojących na stadionach.

Jon Darch, organizator ruchu „Safe Standing Roadshow”, który działa na rzecz wprowadzenia tzw. „poręczowych siedzeń„, powiedział:

– Jestem pewien, że zainteresowanie tym pomysłem będzie ogromne. Nie mogę się doczekać, aż poznam wyniki rozmów i zobaczę, jak inne kluby Premier League pójdą tym przykładem i zapytają swoich fanów, czy chcieliby otrzymać możliwość legalnego oglądania meczów na stojąco w strefach specjalnie do tego przystosowanych.

Miejsca stojące zniknęły z Old Trafford w 1992 roku, gdy rozebrano Stretford End.

W październiku członkowie zarządu Man Utd odwiedzili Celtic Park, by obejrzeć mieszczący 4 tysiące osób sektor stojący, który na stadionie „The Bhoys” funkcjonuje od lipca.

Mimo że wielu kibiców cieszy się na myśl o powrocie stref bezpiecznego stania, ten pomysł spotyka się z silną opozycją grupy wsparcia Hillsborough, która w zeszłym miesiącu określiła działania w tym kierunku jako krok w tył.

Tagi:

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze