Mourinho: w przyszłym sezonie Pogba pokaże pełnię swoich możliwości

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Jose Mourinho powiedział kibicom Manchesteru United, że w tym sezonie nie zobaczą jeszcze pełni możliwości Paula Pogby. Menedżer „Czerwonych Diabłów” jest przekonany, że Francuz jest w stanie przerwać duopol Cristiano Ronaldo i Leo Messiego i sięgnąć po Złotą Piłkę.

Początek sezonu nie był dla Pogby zbyt udany, ale w ostatnich kilku tygodniach 23-latek odegrał kluczową rolę w renesansie formy Man Utd. W ostatnich 7 meczach zanotował 4 asysty – wszystkie przy bramkach Zlatana Ibrahimovicia.

Mourinho spodziewa się, że w drugiej połowie sezonu Pogba będzie grał jeszcze lepiej, choć jest zdania, że pełnię swoich możliwości pokaże dopiero w następnym sezonie.

– Premier League jest bardzo trudną ligą – powiedział Portugalczyk. – [Paul] grał przez 3, 4 lata we Włoszech, a potem trafił do Premier League i jego świat się zupełnie zmienił.

– Radzi sobie dobrze, nawet lepiej niż dobrze. Jego postępy są oczywiste. Mogę sobie więc wyobrazić, że w przyszłym sezonie Paul będzie na szczycie.

Złota Piłka – nagroda dla najlepszego piłkarza roku na świecie – od 9 lat trafia wyłącznie w ręce Leo Messiego i Cristiano Ronaldo, ale Mourinho uważa, że Pogba może przełamać ten trend.

– Obecnie zawodnicy, którzy nie są odpowiedzialni za strzelanie goli, nie mogą zdobyć Złotej Piłki – powiedział w rozmowie z francuską telewizją SFR. – Jeśli jednak ten zwyczaj się zmieni, Paul może po nią sięgnąć. Paul nie jest snajperem, jest pomocnikiem, który będzie zdobywał coraz więcej bramek. Myślę, że ma ku temu dobre warunki.

– Paul jest pomocnikiem, moim zdaniem najlepszym na świecie. Oczywiście jest młody i nadal może się rozwinąć. On chce się rozwijać, co tylko poprawia jego sytuację.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze