Herrera: odnajdujemy swoją tożsamość

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Ander Herrera uważa, że ostatnie występy Manchesteru United potwierdzają, że pod wodzą Jose Mourinho zawodnicy na nowo odnajdują tożsamość i DNA zespołu.

Hiszpan odgrywa w tym sezonie kluczową rolę w drużynie „Czerwonych Diabłów” i znany jest ze swoich dynamicznych i odważnych występów w linii pomocy. Po spotkaniu z West Hamem lekarze potrzebowali trzech szwów, by zaszyć ranę jego twarzy, odniesioną w jednym z pojedynków.

– Gramy dobrze i kontrolujemy grę w większości meczów – powiedział Herrera w rozmowie z MUTV, jeszcze przed meczem z Middlesbrough.

– Gdy ludzie oglądają teraz Manchester United, szybko zdają sobie z tego sprawę, że to wielki zespół. To oznacza, że odnajdujemy swoją tożsamość, a także DNA i historię tego klubu.

– Moim zdaniem najważniejsze jest to, że nie pozwalamy rywalom na kreowanie wielu bramkowych okazji i że gramy jak wielki klub. Oczywiście musimy się jeszcze poprawić i być bardziej skuteczni, bo tworzymy znacznie więcej szans niż strzelamy goli, ale możemy być szczęśliwi i optymistycznie nastawieni na następne kilka miesięcy czy cały rok, bo dokonujemy właściwych rzeczy i podążamy w odpowiednim kierunku.

– Wiemy, w jakim kierunku mamy podążać – dodał. – Odkąd tu trafiłem, zdobyłem dwa trofea: FA Cup i Tarczę Wspólnoty, ale nie chcemy na tym poprzestać. Jesteśmy w czterech rozgrywkach i naszym obowiązkiem jest walka o wszystkie cele.

– Jesteśmy Manchesterem United, więc musimy szanować naszą historię i walczyć o wszystko, a mamy ku temu warunki, gdyż dysponujemy bardzo dobrym składem. Zawsze powtarzam, że jestem dumny i szczęśliwy, mogąc być częścią tej drużyny. Mam nadzieję, że zdołam pozostać przydatnym zawodnikiem.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze