Mata i Rashford zadowoleni z wygranej z West Hamem

Nederland Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Juan Mata i Marcus Rashford, wprowadzeni w drugiej połowie meczu z West Hamem zmiennicy, byli zadowoleni z odegrania dużej roli w odniesieniu pierwszego zwycięstwa Man Utd w 2017 roku.

Grający na lewym skrzydle Rashford świetnie poradził sobie z dwoma zawodnikami West Hamu i wystawił piłkę Macie, który dał zespołowi prowadzenie w niezwykle ważnym momencie, gdy “Czerwone Diabły” nie radziły sobie z defensywą grającego w dziesiątkę West Hamu. Bramkę na 2:0 zdobył Zlatan Ibrahimović, ale trafienie Hiszpana można uznać za punkt przełomowy spotkania.

– Ten mecz sprawiał wrażenie jednego z tych, gdzie mamy okazje bramkowe, ale nie potrafimy trafić do siatki – powiedział Mata w pomeczowej rozmowie ze stacją Sky Sports. – Na szczęście byłem w stanie wykorzystać podanie Marcusa, a później zdobyliśmy drugą bramkę. Cieszymy się ze zdobycia trzech punktów.

Wprowadzenie Maty i Rashforda znacznie ożywiło grę Man Utd. Duży wpływ miał na to zwłaszcza Anglik, którego wybrano najlepszym zawodnikiem meczu. Jakie instrukcje od Mourinho otrzymał?

– Menedżer powiedział mi, żebym po prostu trzymał się skrzydła i starał się wyłączyć z gry bocznego obrońcę – powiedział Marcus. – Gdy tylko podniosłem wzrok, dostrzegłem, że Juan jest zupełnie niekryty. Na szczęście naprawdę dobrze wykończył akcję.

Poniedziałkowa wygrana Manchesteru United była szóstą ligową z rzędu i siódmą kolejną we wszystkich rozgrywkach. Dzięki temu “Czerwone Diabły” zbliżyły się do czołowej czwórki na zaledwie jeden punkt, przynajmniej do czasu rozegrania wtorkowych spotkań.

– W czołówce ligi jest naprawdę ciasno – dodał Rashford. – Pomiędzy drugim a szóstym miejscem nie ma teraz wielkiej różnicy punktowej. Jesteśmy pewni siebie, wiemy, że musimy po prostu podtrzymać formę, by nadal naciskać na zespoły, które są nad nami w tabeli.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze