„Daily Mail”: Borthwick-Jackson zostanie odwołany z wypożyczenia do Wolverhampton

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Przebywający na wypożyczeniu w Wolverhampton Wanderers Cameron Borthwick-Jackson wróci w tym tygodniu do Manchesteru United – informuje na łamach „Daily Mail” Simon Jones.

United są niepocieszeni tym, że 19-letni obrońca nie gra regularnie na wypożyczeniu. Z tego powodu Jose Mourinho nie zgodził się zresztą na oddanie do „Wilków” Sama Johnstone’a.

Borthwick-Jackson został wysłany do Midlands w lecie, by zyskać doświadczenie regularnej gry w pierwszym zespole, ale wystąpił w jedynie 7 meczach Wolverhampton. To 2-krotnie mniej spotkań niż zagrał w zeszłym sezonie pod wodzą Louisa van Gaala.

Sytuacja młodego Anglika drastycznie pogorszyła się, gdy posadę menedżera „Wilków” stracił Walter Zenga. Nowy szkoleniowiec, Paul Lambert, woli stawiać na doświadczonych piłkarzy i nie widzi dla wychowanka Man Utd miejsca w zespole.

Po raz ostatni Borthwick-Jackson pojawił się na boisku 5 listopada, czyli przeszło 2 miesiące temu. Prowadzony wówczas przez tymczasowego menedżera Roba Edwardsa Wolverhampton przegrał wtedy u siebie 2:3 z Derby County.

Tego samego dnia drużynę objął Lambert i jak dotąd tylko raz zdarzyło się, by choć uwzględnił 19-latka w kadrze meczowej. Podstawowym lewym obrońcą jest u Szkota Matt Doherty, nominalny prawy defensor.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze