Mourinho apeluje do kibiców: zagrajcie razem z nami

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Jose Mourinho poprosił kibiców Manchesteru United, by swoją postawą pomogli drużynie odnieść zwycięstwo z Liverpoolem.

Po spotkaniu z Hull Portugalczyk przyznał, że taka dyspozycja jak w starciu z „Tygrysami” może nie wystarczyć do zwycięstwa z „The Reds” i zarówno piłkarze, jak i kibice muszą dać z siebie więcej. Mourinho wyższe wymagania nałożył również na samego siebie.

Kilka piosenek śpiewanych przez kibiców we wtorek odnosiło się bezpośrednio do Liverpoolu (który swój mecz półfinałowy grał dzień później), co pozwala mieć nadzieję na to, że w niedzielnym spotkaniu „Czerwone Diabły” otrzymają gorące wsparcie z trybun.

– Zawsze powtarzam, że jesteśmy odpowiedzialni za udział kibiców w meczu – powiedział Mourinho. – To leży w zakresie naszych obowiązków.

– Jeśli gramy bardzo dobrze lub przynajmniej ofensywnie, fani „wkraczają” na boisko i grają razem z nami. Jeśli gramy słabo lub mało intensywnie, to normalne, że atmosfera na trybunach jest nieco spokojniejsza.

– Mamy niesamowitych kibiców, mogę wypowiadać się o nich w samych superlatywach, zwłaszcza że prawdziwych fanów poznaje się w trudnych momentach. Gdy przeżywaliśmy nieciekawy okres, otrzymaliśmy od nich wielkie wsparcie. Stali za nami murem i pchali nas do przodu.

– W niedzielę gramy jednak wyjątkowy mecz, więc zachęcam kibiców Manchesteru United, by nie przyszli na stadion, tylko przyszli zagrać razem z nami.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze