Oficjalnie: Joe Riley wypożyczony do Sheffield United

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Joe Riley, 20-letni prawoskrzydłowy przekwalifikowany na lewego obrońcę, spędzi resztę sezonu w Sheffield United, drużynie lidera League One.

Riley jest w tym sezonie w wysokiej formie. Jego dobre występy przykuły uwagę prowadzącego zespół z Sheffield Chrisa Wildera, który sfinalizował wypożyczenie po wczorajszej wygranej rezerw Man Utd z Liverpoolem.

Joe niedawno wrócił na boisko po kontuzji. Mecz na Anfield rozpoczął jako prawy obrońca, ale z biegiem czasu przyjął bardziej ofensywną rolę.

20-latek ma za sobą debiut w pierwszej drużynie Man Utd, za kadencji Louisa van Gaala wystąpił w dwóch meczach: w rewanżowym spotkaniu z Midtjylland w Lidze Europy i w starciu ze Shrewsbury w FA Cup. Teraz będzie miał okazję zebrać doświadczenie regularnej gry w seniorskim zespole.

– Joe to młody zawodnik, który może występować na obu stronach boiska. Jego wszechstronność to dla nas duży atut – powiedział menedżer Sheffield United na łamach oficjalnej strony klubu.

– Cieszymy się, że będziemy mieć go do dyspozycji przez resztę sezonu i że Manchester United pozwolił mu kontynuować jego rozwój w naszym klubie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze