BBC: Man Utd zatrudnił dyrektora ds. antyterroryzmu

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United został pierwszym klubem w Anglii, który zatrudnił dyrektora ds. przeciwdziałania terroryzmowi – donosi Simon Stone, dziennikarz BBC.

Stanowisko objął były inspektor z jednostki specjalnej miejscowej policji. Decyzja zarządu, ogłoszona na jednym z niedawnych klubowych zebrań, jest częścią dodatkowych czynności mających zwiększyć bezpieczeństwo kibiców w czasie dni meczowych na Old Trafford. Samochody wjeżdżające na pobliskie parkingi są teraz dokładnie sprawdzane, podobnie jak kibice wchodzący na teren obiektu.

Na decyzję klubu wpłynął prawdopodobnie fałszywy alarm bombowy, przez który w maju przełożono spotkanie ostatniej ligowej kolejki ubiegłego sezonu. Ponadto, w listopadzie dwóch kibiców Arsenalu zdołało spędzić noc w toalecie na Old Trafford, próbując dostać się na mecz z “Kanonierami” bez biletu. Zostali nakryci i przekazani policji.

W zeszłym roku Ruth Henig, ekspert ds. bezpieczeństwa, wezwała do zmiany prawa w celu przeprowadzenia ćwiczeń antyterrostycznych na terenie aren sportowo-rozrywkowych.

Tagi:

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze