“Daily Mail”: Man Utd rozważa rozbudowę Old Trafford do 88 tysięcy miejsc

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United poważnie myśli o przebudowie swojego stadionu do 88 tysięcy miejsc – donosi Mike Keegan, dziennikarz “Daily Mail”. W ten sposób Old Trafford stałoby się drugim największym klubowym stadionem w Europie, ustępując na tym polu jedynie Camp Nou.

Powiększenie obiektu o ponad 12 tysięcy miejsc rozpoczęłoby się prawdopodobnie od dodania 7,5 tysiąca miejsc do trybuny imienia sir Bobby’ego Charltona, znanej poprzednio jako trybuna główna.

Dotychczas pomysły rozbudowy stadionu były wstrzymywane przez znajdującą się na tyłach obiektu linię kolejową, która wymuszała uwzględnienie w planach kosztownej budowy tunelu i rozbiórkę znacznej liczby budynków mieszkalnych. Rozwój technologii sprawił jednak, że może nie być już to problemem.

Klub rozważa dodanie kwadrantów w dwóch rogach trybuny, które mogłyby zostać zbudowane bez ograniczenia pojemności stadionu na czas trwania prac.

Po ukończeniu rozbudowy Old Trafford miałoby pojemność 88 000 widzów, co pozwoliłoby mu wyprzedzić Santiago Bernabeu (85 454) i uczyniłoby je drugim największym klubowym stadionem w Europie po Camp Nou (99 354). Umocniłoby też jego pozycję jako drugiego największego stadionu w Anglii po Wembley (90 000).

W planach może pojawić się także wspomniana niedawno strefa miejsc stojących. Man Utd popiera ten pomysł, ale musi najpierw uzyskać na to pozwolenie.

Grupa kibiców MUST (Manchester United Supporters’ Trust) domaga się, by Man Utd miał największy klubowy stadion w Europie. Richard Arnold, dyrektor zarządzający klubu, zapewnił w rozmowie z “Daily Mail”, że zarząd jest świadomy tych oczekiwań.

Tagi:

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze