Mourinho: nie sądzę, że Martial w pełni wykorzystał daną mu szansę

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Jose Mourinho wypowiedział się o Anthonym Martialu, który niespodziewanie nie został uwzględniony w kadrze na mecz ze Stoke, mimo że był gotowy do gry. Portugalczyk nie sądzi, że 21-latek nie skupia się na swoich obowiązkach. Zaznacza jednak, że musi dawać szanse gry wszystkim zawodnikom, a Martial jego zdaniem nie w pełni wykorzystał swoją.

Najlepszy strzelec Man Utd w ubiegłym sezonie został zdjęty z boiska po 65 minutach meczu z Liverpoolem. Nie potrafił stworzyć odpowiedniego zagrożenia na lewej flance, na której mierzył się z debiutującym w Premier League 18-letnim Trentem Alexandrem-Arnoldem, choć jego problemy nie wynikały raczej z dobrej gry defensywnej nastolatka, a bierności innych “Czerwonych Diabłów” wobec podwajania i potrajania krycia na Martialu.

Nie wiadomo jeszcze, czy Francuz zagra w spotkaniu z Hull, ale w tym sezonie Mourinho udzielił mu już jednego ostrzeżenia, podkreślając, że 21-latek musi wykorzystywać swoje szanse. Pod koniec listopada Martial wypadł ze składu na domowy mecz z Feyenoordem.

– Nie sądzę, że przestał się koncentrować na swoich obowiązkach, po prostu myślę, że nie w pełni wykorzystał swoją szansę – powiedział Mourinho, który w starciu z Hull może przywrócić do składu także Luke’a Shawa, który nie pojawił się na boisku od 30 listopada.

– Nadal mamy 5 zawodników na 2 pozycje na skrzydłach. Nie mogę dawać jednemu zawodnikowi kolejnych szans i zabić tym samym szanse innych graczy. Jeśli weekend wolał spędzić w Paryżu, nie mam z tym problemu – dodał Portugalczyk, odnosząc się do tego, że Martial w przeciwieństwie do Marcosa Rojo, który mecz ze Stoke obejrzał wśród kibiców na bet365 Stadium, wykorzystał dzień wolny na wyjazd do ojczyzny.

– Jeśli nie przytrafią się nam żadne kontuzje, w weekend [przeciwko Wigan] wystawię Romero, a Joel Pereira usiądzie na ławce. David de Gea będzie miał dwa dni wolnego i jeśli zdecyduje się wykorzystać je na wyjazd do Hiszpanii, nie będę miał z tym problemu.

– Daję zawodnikom swobodę wyboru, więc to dla mnie nic złego, że Anthony udał się do Paryża.

Mourinho, który kilka miesięcy temu dopatrywał się podwójnych standardów w działaniach dyscyplinarnych FA, prawdopodobnie wyczekuje na decyzję, jaka zapadnie w sprawie Arsène’a Wengera, który w trakcie niedzielnego meczu Arsenalu z Burnley obraził i odepchnął arbitra technicznego Anthony’ego Taylora.

W kwietniu 2014 roku asystent Mourinho, Rui Faria, został zawieszony na 6 meczów za obrazę sędziów prowadzących przegrany przez Chelsea 1:2 mecz z Sunderlandem.

Zapytany o sprawę Wengera i o to, co jego zdaniem się w niej wydarzy, Mourinho powiedział:

– Nigdy nie odepchnąłem sędziego, więc nie mam porównania. Nie mam pojęcia.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze