“Telegraph”: Ibrahimović poradził Martialowi, by skupił się na grze

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Na łamach “Telegraph” James Ducker pisze, że w zeszłym miesiącu Zlatan Ibrahimović wziął Anthony’ego Martiala na stronę i powiedział mu, że powinien ignorować zewnętrzne wpływy i skupić się na wskazówkach Jose Mourinho i innych pracowników klubu.

Rozmowa zawodników nastąpiła po tym, jak agent Martiala, Philippe Lamboley, publicznie wypowiedział się o rozpatrzeniu oferty wypożyczenia do Sevilli. Mourinho mówił wtedy, że 21-latek powinien słuchać się jego, a nie swojego agenta.

Mimo że jest sfrustrowany nieuwzględnieniem go w kadrze meczowej na dwa ostatnie spotkania, Martial był ponoć otwarty na wskazówki Ibrahimovicia i Mourinho i jest zdeterminowany, by stać się silniejszym i przezwyciężyć problemy, z jakimi mierzy się w swoim drugim sezonie na Old Trafford.

Interwencja Ibrahimovicia jest kolejnym przykładem tego, jak Szwed pomaga zjednoczyć szatnię i wpłynąć na zespół. Martial jest ponoć świadom tego, że Mourinho nie byłby wobec niego taki surowy, gdyby nie myślał, że jego talent jest wart całego wysiłku. Henrich Mchitarjan był wcześniej w podobnej sytuacji.

Mourinho wyjawił już, że Martial zagra w niedzielnym spotkaniu z Wigan Athletic. Powiedział, że jeśli 21-latek zaliczy udany występ, zachowa miejsce w składzie na środowe spotkanie ligowe przeciwko Hull City.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze