Mourinho przed meczem z Hull: Mchitarjan zagra od początku

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Jose Mourinho przyznał, że po prostu nie może usunąć Henricha Mchitarjana z wyjściowej jedenastki. Ormianin zaliczył świetny mecz przeciwko Wigan, a w środowym spotkaniu z Hull ponownie wyjdzie na boisko od pierwszej minuty.

Realizatorzy telewizyjnej transmisji określili 27-latka mianem najlepszego zawodnika spotkania. Mchitarjan był autorem bramki na 3:0, zdobytej po świetnie przeprowadzonym, składnym kontrataku.

– Czy chcielibyście, bym zrezygnował z “Mikiego”, po tym, jak został zawodnikiem meczu i grał tak dobrze? – pytał retorycznie Mourinho na konferencji prasowej przed meczem z Hull.

– Nie mogę! Uważam, że zawodnicy wystawiają się sami. Ja jestem tutaj, by analizować ich grę i próbować traktoać ich sprawiedliwie. Po takim występie “Miki” musi zagrać ponownie. To prosta sprawa.

W akcji bramkowej Mchitarjana sporą rolę odegrał też odstawiony niedawno na boczny tor Anthony Martial, który zaliczył w tym meczu dwie asysty. Mourinho podkreślił, ze Francuz powinien grać właśnie tak, jak w tym spotkaniu.

– Musi spisywać się lepiej niż inni zawodnicy, którzy walczą z nim o miejsce w składzie – dodał Portugalczyk. – Na jego pozycji mamy wiele opcji.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze