Seria remisów w Premier League przełamana. Man Utd wygrywa na King Power Stadium

Paweł Smyk

Manchester United kontynuuje dobrą dyspozycję w meczach wyjazdowych i pewnie zwycięża z mistrzem Anglii, Leicester City. Bramki w wygranym 3:0 starciu strzelali Henrich Mchitarjan, Zlatan Ibrahimović i Juan Mata.

Podopieczni Jose Mourinho przez długi czas nie imponowali swoją grą, a różnica pozycji między oboma zespołami w tabeli była tak samo widoczna jak w feralnym starciu z Hull sprzed kilku dni. Swoje dwie szanse miał chociaż Marcus Rashford, który uderzał dwukrotnie. Za pierwszym razem strzałem nad bramką wykończył składną akcję drużyny, a w drugiej znakomitą interwencją przy jego próbie popisał się Kasper Schmeichel.

To jednak jedyne fragmenty, za które można było pochwalić goście. Przebieg spotkania na King Power Stadium zmienił się jednak o 180 stopni w trzy minuty, kiedy to przyjezdni z Old Trafford strzelili dwa gole. Po zagraniu głową Chrisa Smallinga szybkością popisał się Henrich Mchitarjan, który natychmiast zabrał się z piłką i na pełnym sprincie prześcignął defensorów Leicester i doskonale wykończył swoją indywidualną akcję.

Przy drugiej bramce zaimponował Antonio Valencia. Znów 20-krotni mistrzowie Anglii wykorzystali wolną przestrzeń i szybkość zawodników ofensywnych. Ekwadorczyk otrzymał futbolówkę w okolicach linii środkowej boiska, przebiegł z nią pod pole karne i znalazł dośrodkowaniem po ziemi Zlatana Ibrahimovicia, który wpakował piłkę do siatki.

Po zdobyciu dwóch goli Manchesterowi United grało się już dużo łatwiej. Po raz kolejny na owację na stojąco zasłużył Mchitarjan, który odegrał kluczową rolę przy trzecim trafieniu. Były piłkarz Borussii Dortmund rozpoczął ofensywną akcję jeszcze na własnej połowie. Najpierw zagrał na ścianę do Zlatana Ibrahimovicia, a później uruchomił podaniem Juana Matę. Hiszpan ściął ze skrzydła w pole karne, oddał futbolówkę do Ormianina, a po chwilę otrzymał zagranie zwrotne i sfinalizował bardzo ładną akcję golem.

O ostatnich 30 minutach nie ma się co rozpisywać. „Czerwone Diabły” nie kwapiły się do strzelania kolejnych bramek i deklasacji rywala. Swoje akcje kreowały wolno i spokojnie, co oczywiście nie przekładało się na dogodne sytuacje.

Leicester City – Manchester United 0:3 (0:2)
Bramki: Mchitarjan 42′, Ibrahimović 44′, Mata 49′

Leicester: Schmeichel – Simpson, Morgan, Huth, Fuchs – Mahrez, Drinkwater, Ndidi, Musa (King 46′) – Okazaki (Gray 46′), Vardy.
Niewykorzystane zmiany:: Zieler, Benalouane, Chilwell, Albrighton, Kapustka.

Man Utd: De Gea – Valencia, Bailly, Smalling, Rojo (Blind 46′) – Herrera, Pogba – Mata (Fellaini 77′), Mchitarjan, Rashford (Young 83′) – Ibrahimović.
Niewykorzystane zmiany:: Romero, Carrick, Lingard, Martial.