Mourinho: Martial ciężko pracuje na treningach

Błażej Duda
Zmień rozmiar tekstu:

Jose Mourinho podkreślił jak wielka determinacja na treningach pozwoliła Anthony’emu Martialowi powrócić do składu na zwycięski mecz z Watfordem, w którym brał udział przy obu bramkach gospodarzy.

W pierwszej połowie Martial asystował przy golu Juana Maty, a po przerwie sprytynm strzałem wykończył szybką kontrę “Czerwonych Diabłów”. Francuz przez całe spotkanie nękał też Craiga Cathcarta, zachęcany z linii bocznej przez Jose Mourinho, który nie szczędził pochwał dla skrzydłowego po kilku tygodniach, zdawałoby się, napiętych relacji na linii zawodnik-menedżer.

– Jestem zadowolony z pracy, jaką wykonał Anthony w ostatnich dwóch tygodniach. Podszedł do pracy, ciężkiej pracy, zdeterminowany i skoncentrowany. Dlatego też dostał ode mnie taką nagrodę i rozpoczął mecz w pierwszym składzie. Normalnie, po spotkaniu z Leicester, zacząłbym tą samą jedenastką i utrzymał Marcusa w składzie, ale czułem, że Marcus nie potrzebuje tego wsparcia, bo gra cały czas. Anthony mógł czuć się przybity i potrzebował nagrody. Odpowiedział w najlepszy sposób.

– Anthony Martial, jakiego chcę, to Martial z ostatnich dwóch tygodni. Jeśli będzie trenował tak, jak w ostatnim czasie, naturalnie będzie grał tak jak dzisiaj, albo i lepiej.

– Myślę, że wciąż brakuje mu pewności siebie. Krzyczałem do niego, żeby atakował swojego obrońcę i wchodził w pojedynki, bo potrzebuje pewności siebie, ale pracuje bardzo dobrze. Anthony musi czuć, że mam go na oku i że zauważyłem jego zaangażowanie na treningu. Dałem mu więc szansę i zagrał dobrze. Dla mnie to był dobry występ.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze