Ibrahimović: ciężka praca Martiala opłaciła się

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Zlatan Ibrahimović wierzy, że Anthony Martial zebrał owoce ze swojej ciężkiej pracy i profesjonalizmu. Anthony Martial wybiegł w pierwszym składzie na mecz z Watford, a gol i asysta zapewniły mu nagrodę dla najlepszego zawodnika spotkania.

W pomeczowym wywiadzie Jose Mourinho wyjawił, że Francuz zapracował na powrót do wyjściowej jedenastki, wykazując się determinacją na treningach. Ibrahimović dostrzegł u swojego kolegi ten sam cichy zapał.

– Gdy gra, gra dobrze – powiedział. – Nie należy do gadatliwych ludzi; jest cichy i bardzo profesjonalny. Zawsze daje z siebie wszystko, ciężko pracuje. Ta praca procentuje, tak jak w tym spotkaniu.

– Myślę, że to kwestia indywidualna, jaką ktoś jest osobą i jakie ma nastawienie, do jakiego stopnia jest otwartym człowiekiem. Każdy się pod tym względem różni. Anthony nie snuje się po okolicy ze zwieszoną głową. Ciężko pracuje, daje od siebie wiele energii i chce grać, a to normalne.

– Kiedy jemy śniadanie, a on siedzi niedaleko mnie lub się mijamy, rozmawiamy ze sobą. Wszyscy ze sobą rozmawiamy. To nie tak, że próbuję podnieść go na duchu. W zespole panuje dobra atmosfera. Wszyscy jesteśmy fajnymi, profesjonalnymi ludźmi.

Komentując występ Martiala przeciwko Watford, Ibrahimović powiedział:

– Kreował dogodne okazje. Wydawało mi się, że w drugiej połowie zmęczył się tym ciągłym bieganiem, zwłaszcza że nie grał w każdym meczu, ale spisał się dobrze. Strzelił też ładnego gola, a to dobrze i dla zespołu, i dla jego pewności siebie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze