Martial: uwielbiam Man Utd, chcę tu zostać tak długo, jak to tylko możliwe

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Anthony Martial odpowiedział na plotki dotyczące jego przyszłości, zaznaczając, że czuje się szczęśliwy w Manchesterze United i chce zostać na Old Trafford tak długo, jak to tylko możliwe.

Na okoliczność rewanżowego spotkania z Saint-Etienne w 1/16 finału Ligi Europy Francuz wrócił do swojej ojczyzny, ale nie uniknął pytań o swoją przyszłość, nasilanych odkąd kilka tygodni temu decyzją Jose Mourinho opuścił kilka spotkań Man Utd.

– Uwielbiam ten klub – stwierdził. – Uwielbiam Manchester United, uwielbiam jego kibiców. Dają mi wiele radości i naprawdę cieszę się, że mnie wspierają. Próbuję grać jak najlepiej, by przynosić im szczęście, by ich zadowolić. Chciałbym zostać w tym klubie tak długo, jak to tylko możliwe.

Martial został zapytany również o swoją dyspozycję w tym sezonie.

– W zeszłym roku grałem często. Miałem okazję wystąpić w wielu spotkaniach z rzędu, teraz muszę poczekać. Mamy dobry skład pełen zawodników, więc menedżer w każdym meczu próbuje odświeżyć zespół. My musimy być po prostu zawsze gotowi do wejścia na boisko.

– Dużo pracuję. Ciężko pracuję. Otaczają mnie świetni piłkarze. Na każdej sesji treningowej staram się czegoś nauczyć i jestem szczęśliwy, mając tę możliwość. Mam duże szczęście, mogąc trenować i grać z takimi zawodnikami. Staram się skupiać na swoich zadaniach, spisywać się jak najlepiej. Jestem pewien, że przyszły sezon będzie dla mnie jeszcze lepszy.

Martial stwierdził także, że nie ma dla niego znaczenia, czy występuje jako lewoskrzydłowy czy jako napastnik, bo cieszy się, mogąc grać gdziekolwiek jest potrzebny.

– Zacząłem jako środkowy napastnik, ale nawet w AS Monaco zdarzało mi się występować na skrzydle, więc jestem przyzwyczajony do tej pozycji – dodał. – Tak długo, jak jestem na boisku, cieszę się grą. Najważniejsza jest dla mnie gra w piłkę.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze