Man Utd wesprze kibiców w podróży do Rostowa

Błażej Duda
Zmień rozmiar tekstu:

Jak poinformował „Daily Mail” Manchester United zdecydował się wspomóc kibiców w będącym nie lada wyzwaniem wyjeździe do Rostowa na mecz 1/8 Ligi Europy.

Przed losowaniem kolejnej rundy Ligi Europy Jose Mourinho podkreślał, że chciałby uniknąć dalekich wyjazdów, mając na względzie walkę na kilku frontach i napięty terminarz rozgrywek. Pech chciał, że „Czerwone Diabły” wylosowały klub z położonego na południu Rosji Rostowa. Konieczność podróży nad Morze Azowskie może utrudnić podopiecznym Portugalczyka przygotowania do spotkania, z kolei dla kibiców oznacza jeszcze większe przeszkody i wydatki.

Manchester i Rostow dzieli ponad trzy tysiące kilometrów, ale dodatkowym utrudnieniem jest konieczność posiadania wizy wjazdowej. Dla części fanów próbą samą w sobie jest zdobycie dokumentu w dość krótkim czasie, ale nie bez znaczenia jest też koszt wizy wynoszący dwukrotność biletu na spotkanie, czyli prawie 120 funtów.

Z tego względu klub z Old Trafford zdecydował się wesprzeć grupę 500 fanów, którzy wyjadą do Rostowa i obiecał zrefundować koszty wyrobienia wizy. Piłkarscy turyści, którzy planują dłuższą trasę w drodze do Rosji, mają również otrzymać bilety meczowe już na miejscu.

Tagi:

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze