Schweinsteiger wsparł niemieckiego sędziego, który próbował popełnić samobójstwo

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Szwajcarski dziennik „Blick” ujawnił, że Bastian Schweinsteiger napisał list ze słowami wsparcia dla byłego sędziego Bundesligi, który w 2011 roku próbował odebrać sobie życie.

Schweinsteiger skontaktował się z Babakiem Rafatim, który podjął próbę samobójczą jeszcze w czasie pracy jako sędzia piłkarski. Mecz, który miał sędziować, odwołano, gdy nie stawił się na stadionie. Został odnaleziony w pokoju hotelowym i na czas przewieziony do szpitala. W rozmowie z „Blickiem” wyznał, że 27-letni wówczas zawodnik Bayernu Monachium napisał:

– Panie Rafati, życie pełne jest upadków. Ważne jednak, by za każdym razem odbijać się od dna. Życzę Panu wszystkiego najlepszego.

Były arbiter przyznał, że docenił zainteresowanie Schweinsteigera jego trudną sytuacją.

– Byłem bardzo poruszony – powiedział. – Nie musiał tego robić. Wiedziałem, że po tym, co zrobiłem, już nigdy nie poprowadzę żadnego meczu. To był niesamowity ludzki gest.

Rafati uważa, że depresja nadal jest w piłce nożnej zdecydowanym tematem tabu. Twierdzi, że gdy ujawnił „pewne nieprzyjemne fakty”, niemiecki związek piłkarski (DFB) postawił go pod presją.

– Wtedy zacząłem popełniać błędy. Czułem się wyobcowany. Nie pozwalano mi sędziować meczów Bundesligi przez całe tygodnie.

46-latek, który napisał książkę o swojej walce z depresją, powiedział, że współpracował już z trzema zawodnikami niemieckiej ekstraklasy jako trener mentalny.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze