Mecz benefisowy Carricka odbędzie się 4 czerwca

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Potwierdziły się doniesienia „Daily Mail” sprzed niespełna miesiąca – Manchester United zorganizuje Michaelowi Carrickowi mecz benefisowy, by uczcić 11 lat jego gry na Old Trafford. Spotkanie odbędzie się 4 czerwca.

Na prośbę wicekapitana Man Utd wszystkie zebrane podczas meczu pieniądze zostaną przekazane wybranym organizacjom charytatywnym za pośrednictwem nowo utworzonej Michael Carrick Foundation, która sama w sobie jest taką organizacją.

Głównym punktem benefisu będzie mecz pomiędzy drużyną Manchesteru United z 2008 roku a drużyną gwiazd Michaela Carricka, który odbędzie się 4 czerwca 2017 roku na Old Trafford. Wśród piłkarzy, którzy na pewno znajdą się w zespole Man Utd, są Edwin van der Sar, Gary Neville, Rio Ferdinand, Paul Scholes i Ryan Giggs. Po przeciwnej stronie boiska znajdą się za to m.in. Steven Gerrard, Frank Lampard i Michael Owen. Lista pozostałych zawodników zostanie ogłoszona niebawem.

Organizacje, które otrzymają wsparcie finansowe, mają siedziby głównie w Manchesterze i Newcastle i zajmują się przede wszystkim sprawami młodych ludzi i ich rozwoju. Celem Michael Carrick Foundation jest stworzenie dzieciom możliwości bezpieczeństwa, docenienia i inspiracji do spełniania marzeń.

Fundacja ma na celu dokonanie tego poprzez odwdzięczenie się dzieciom mającym konkretne potrzeby, poprzez inwestycję w określone, zrównoważone społeczne projekty i tworzenie dziedzictwa dzięki wzbogaconym doświadczeniom i zwiększonym szansą. Skorzystają na tym również projekty Manchester United Foundation, która działa w kilku z najbardziej pozostawionych samym sobie regionów w hrabstwie Greater Manchester i wykorzystuje pasję Manchesteru United, by pomagać i inspirować młodzież. Decyzja o benefisie została podjęta na wniosek specjalnego komunikatu, w związku z 11-letnim czasem gry Michaela w Man Utd, włącznie z niedawnym okresem pełnienia funkcji wicekapitana zespołu.

Michael Carrick powiedział:

– Gra da największego klubu na świecie przez 11 lat to osiągnięcie, z którego jestem bardzo dumny. To zaszczyt otrzymać mecz benefisowy. To spotkanie będzie bardzo wyjątkowe dla mnie i mojej rodziny, ale mam nadzieję, że będzie to pamiętny dzień również dla wszystkich tych, którzy wezmą w nim udział.

– Taka okazja to dla mnie duży przywilej. Jestem podekscytowany perspektywą sprowadzenia w jedno miejsce kilku dawnych kolegów z zespołu, a także niektórych spośród najlepszych piłkarzy, z którymi się mierzyłem. Jestem bardzo wdzięczny za nieprawdopodobne wsparcie, które otrzymywałem przez lata i za które nigdy nie podziękuję wam, kibicom, w wystarczający sposób. O ile ta okazja ma wiele wspólnego z piłką nożną, widzę w niej także szansę, by dać coś od siebie.

– Wszystkie zyski z meczu zostaną przekazane na cele charytatywne. Mam nadzieję zebrać tak wiele pieniędzy dla mojej fundacji, ile to będzie tylko możliwe, by pomóc odmienić życie dzieci. To dla mnie bardzo ważne, więc chciałbym podziękować wszystkim, którzy sprawili, że ten benefis będzie możliwy.

Jose Mourinho, menedżer Manchesteru United, powiedział:

– Jestem zachwycony, że Michael otrzymał mecz benefisowy. To fenomenalny człowiek i prawdziwy profesjonalista. Zapewnia stabilność w naszej grze, a swoim kolegom z zespołu mentalną stabilność, która umożliwia im bardziej ofensywną grę. Bardzo dobrze rozumie grę i jest świetnym wzorem do naśladowania dla naszych młodych piłkarzy. To będzie odpowiedni dla Michaela i jego rodziny sposób, by świętować jego osiągnięcia na przestrzeni ostatnich 11 lat, a dla Michaela, by stworzyć trwałe dziedzictwo dzięki jego fundacji.

Ed Woodward, wiceprezes Manchesteru United, powiedział:

– Michael stanowi świetny przykład zawodnika Manchesteru United. Gra w piłkę w elegancki sposób i sprawia, że wygląda to, jakby nie sprawiał mu żadnego wysiłku. Jest w pełni oddany zespołowi. Jest kimś, na kim młodsi piłkarze mogą się wzorować. Już na początku swojej przygody z klubem pokazał odwagę, przejmując numer na koszulce od wielkiego Roya Keane’a, a później miał coraz większy wpływ na zespół i pełnił coraz większą odpowiedzialność za jego wyniki. W futbolu osiągnął wszystko, a jego oddanie, wysiłek i pracowitość są przykładem dla młodych piłkarzy. Ten benefis jest odpowiednim hołdem dla prawdziwego piłkarskiego dżentelmena.

David Giess, dyrektor wykonawczy agencji Skillequal, agent i biznesowy menedżer Michaela od ponad 20 lat, powiedział:

– Jestem zachwycony, że Manchester United, Ed Woodward, rodzina Glazerów i zarząd nagrodziły Michaela tym benefisem za 11 lat spędzonych w klubie. Myślę, że to dla niego odpowiednie wyróżnienie, które odzwierciedla nie tylko jego pozycję jako topowego piłkarza, ale także jego wkład w bogaty w sukcesy okres w klubie. W United zdobył 10 prestiżowych trofeów. Nie znajdziecie bardziej poważanej, autentycznej i serdecznej osoby. To przywilej i zaszczyt, móc pracować z nim przez te wszystkie lata.

– Gdy Michael usłyszał, że klub zorganizuje mu benefis, natychmiast zaczął naciskać na to, by całość zgromadzonych pieniędzy trafiła do organizacji charytatywnych pracujących na rzecz młodych ludzi w okolicy Manchesteru i Newcastle. W imieniu Michaela ciężko pracujemy, by uczynić to wydarzenie wielkim, pamiętnym dla kibiców sukcesem i stworzyć prawdziwą szansę dla tych, którzy skorzystają na tych projektach.

John Shiels, dyrektor generalny Manchester United Foundation, powiedział:

– To niesamowity gest ze strony wicekapitana Manchesteru United. Przez cały czas spędzony w klubie, Michael spierał naszą fundację i odwiedził wiele szkół, z którymi współpracujemy. Jest nie tylko nieustannym i inspirującym wzorem do naśladowania dla młodych ludzi, z którymi pracujemy – na przestrzeni lat ujęło mnie przede wszystkim to, w jak wrażliwy i wspaniałomyślny sposób poświęcał swój wolny czas, by spotykać się z kibicami, których życie wiąże się z pewnego rodzaju ograniczeniami. Hojność Michaela mnie nie zaskakuje, ale nie ma wątpliwości co do tego, że jako Manchester United Foundation jesteśmy mu niesamowicie wdzięczni.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze