Kit Talk: Sergio Romero

Adriana Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Kolejny piłkarz „Czerwonych Diabłów” wziął udział w „Kit Talk”. Jest to seria wywiadów publikowanych na manutd.com. Tym razem wywiadu udzielił Sergio Romero, który opowiada m.in. o tym, skąd wziął się numer 20 na jego plecach, jak często zmienia rękawice oraz ujawnia szczegóły swojej obsesji dotyczącej szortów.

Opowiedz nam o swoim stroju i o tym, dlaczego nosisz koszulkę z numerem 20 na plecach.

Wiadomo, że decyzje co do kolorów zapadają na początku sezonu. W zależności od decyzji sędziego czy drużyny przeciwnej, zakładamy czarny, innym razem zielony, a czasem nawet żółty zestaw. Kiedy przyjechałem do Manchesteru, zaszło nieporozumienie między mną a menedżerem Louisem van Gaalem. Spytał mnie, jaki numer chciałbym otrzymać, a ja powiedziałem, że 22. Jednak on zrozumiał, że chcę 21 i stwierdził, ze w takim razie muszę porozmawiać z Anderem Herrerą. W każdym razie, okazało się, że Nick Powell właśnie zmienił swój numer na 22, więc stwierdziłem, że numer 20 też jest dobry. Miałem ten numer na koszulce podczas mojego pierwszego sezonu w Sampdorii, więc nie stanowiło to dla mnie problemu.

Czy zmieniasz strój w trakcie spotkania?

Nie, staram się niczego nie zmieniać, zwłaszcza gdy idzie nam dobrze.

Jak wybierasz swoje rękawice i jak często je zmieniasz?

Noszę te same rękawice przez około pięć, sześć meczów, a to przekłada się na od czterech do sześciu tygodni. Po tym czasie lateks zaczyna się zużywać, więc zamieniam je na nową parę. Starych rękawic używam na treningach.

Czy nosisz jakieś ubrania pod strój?

Tak, kiedy jest zimno nakładam podkoszulek na długi rękaw pod swoją bramkarską koszulkę, a podczas cieplejszych okresów przerzucam się z długiego rękawa na krótki.

Czy twój strój jest spersonalizowany w jakiś sposób?

Tak. Mam małą obsesję, jeśli chodzi o szorty. Lubię, gdy mają taką samą długość jak szorty do koszykówki. Muszą być za kolano. Często biorę dwie pary szortów, rozcinam je i zszywam. To moja obsesja i robiłem tak w każdym klubie, w jakim byłem. Zawsze lubiłem mieć długie szorty, które kompletnie zakrywają moje nogi.

Kto zszywa te szorty dla ciebie – osoba odpowiedzialna za stroje?

Nie, robi to moja żona!

Czy na twoich rękawicach bądź butach widnieją jakieś napisy?

Tak, na butach mam imiona mojej żony i moich dwóch córek. Mam na nich również flagę Argentyny. Na rękawicach znajdują się inicjały mojej żony i córek.

Czy był jakiś strój, który bardzo lubiłeś, gdy byłeś młody?

Nigdy nie miałem okazji by mieć jakiś, nawet gdy byłem dzieckiem. Pomimo tego, że byłem fanem, a później grałem dla Racing, rodzice zabrali mnie na zakupy w Brazylii, to było kiedy miałem około cztery lata. Sprzedawca dał mi koszulkę Sao Paulo. Ta koszulka wciąż znajduje się w domu mojej mamy, ma numer 10 z tyłu. Jednak poza tą koszulką nie miałem innych.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze