„Telegraph”: Aston Villa chce wykupić Johnstone’a

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Steve Bruce chce wykupić wypożyczonego do Aston Villi Sama Johnstone’a i zamierza przeznaczyć na to około 3 mln funtów – piszą na łamach „Telegraph” John Percy i James Ducker.

Menedżer Aston Villi rozpoczął już rozmowy z Manchesterem United i ma nadzieję przekonać Jose Mourinho do sprzedaży swojego trzeciego w hierarchii bramkarza, który jest podstawowym zawodnikiem „The Villans”, a występami w Championship zwrócił na siebie uwagę Evertonu, Bournemouth i Sunderlandu.

Aston Villa zamierza ubiec ewentualne oferty innych klubów i pozyskać 24-latka jeszcze przed końcem sezonu. Johnstone miał trudny początek występów na Villa Park, ale z czasem zaczął grać coraz lepiej, a w ostatnich 6 meczach zdołał zachować 5 czystych kont.

– Wszyscy zgodzą się co do tego, że Sam potrzebował opuścić Old Trafford i grać w piłkę – powiedział Bruce. – Można łatwo zauważyć zmiany, jakie zaszły u niego przez ostatnie trzy miesiące.

– Dorósł do swojej roli, jest teraz pewniejszy w swoich interwencjach – to dzięki regularnej grze. To my daliśmy mu taką szansę.

– Jeśli istnieje możliwość, by grał u nas również w przyszłym sezonie, chętnie bym ją wykorzystał.

W październiku ubiegłego roku Johnstone przedłużył kontrakt z Man Utd do 2018 roku z opcją rocznego przedłużenia umowy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze