O’Hara: Uczę się od najlepszych

Adriana Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Bramkarz Manchesteru United, Kieran O’Hara, udzielił obszernego wywiadu MUTV na temat trenowania z bramkarzami pierwszego zespołu. Irlandczyk przyznał, że bardzo dobrze służy mu przebywanie w towarzystwie Romero i De Gei i wiele się od nich uczy.

Reprezentant Irlandii do lat 21 podróżował razem z zespołem na spotkania w rozgrywkach Ligi Europy. Znalazł się w kadrze na spotkania z Saint-Etienne oraz FC Rostowem i przyznał, że czerpał radość z trenowania u boku doświadczonych kolegów z drużyny. Ja sam przyznał, De Gea i Romero mają inne style gry, co pozwala Irlandczykowi na obserwowanie, analizowanie i wyciąganie wniosków, co dla niego będzie dobre.

– Trenowanie z pierwszym zespołem to świetne doświadczenie – powiedział O’Hara w rozmowie z MUTV. – To nowe środowisko dla mnie, uczyć się o takich bramkarzy jak David De Gea i Sergio Romero, którzy dla mnie są czołowymi bramkarzami. Uważam, że David to najlepszy bramkarz na świecie, a Sergio świetnie zastępuje Davida w bramce. Również jest niesamowitym bramkarzem.

– Mogę się wiele od nich obu nauczyć. Mają inne style gry, więc mogę podpatrywać różne elementy u Davida, a inne u Sergio. Bardzo mi służy przebywanie z nimi i podpatrywanie ich jak radzą sobie na treningach i na meczach.

– David jest szybki, a Sergio wykorzystuje swoją większą posturę. Każdy bramkarz ma swój styl i uważam, że to dobrze, że tak różnią się od siebie. Lepiej mieć dwóch różnych zawodników, których możesz używać na różne spotkania.

O’Hara przyznał, że same treningi z De Geą i Romero to nie wszystko. Irlandczyk bardzo dużo uczy się od swoich doświadczonych kolegów również poza sesjami treningowymi.

– Nie chodzi tylko o uczenie się od nich jak zachowują się na boisku – przyznał Irlandczyk. – Ważne jest to, co robią poza boiskiem. Jak pracują, jakimi są profesjonalistami, jak się przygotowują do meczów na dzień przed i co robią w dzień spotkania, co robią podczas rozgrzewki i inne, tego typu elementu to rzeczy, których również się od nich uczę.

– Bardzo ważne jest to, co ma się w głowie. Musisz mieć silną psychikę, bo kiedy stoisz na bramce, jesteś zdany na siebie. Jeśli wpuścisz gola, musisz być wstanie nie roztrząsać tego i dalej grać. Nie możesz pozwolić by to wpłynęło na dalszą część meczu.

– Budowanie silnej psychiki wymaga dużo doświadczenia i czasu. Im więcej meczów rozegrasz, tym bardziej doświadczonym się stajesz. Stajesz się coraz lepszy.

Bramkarze na Old Trafford bardzo sobie pomagają na co dzień i wspierają. O’Hara skomentował jak wyglądają relacje między bramkarzami w Manchesterze United.

– Myślę, że bramkarze tutaj są dobrymi przyjaciółmi. Rozmawiamy ze sobą i pomagamy sobie. Jeśli ktoś sobie z czymś nie radzi, zawsze ktoś przyjdzie mu z pomocą. Uważam, że to bardzo dobre rozwiązanie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze