Mourinho zadowolony z sumienności i determinacji piłkarzy Man Utd

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Jose Mourinho pochwalił swoich zawodników, którzy w trudnej sytuacji zespołu, który mimo fali kontuzji wciąż musi walczyć o realizację swoich celów, dokładają dodatkowych starań, by lepiej przygotować się do niezwykle ważnego meczu z Manchesterem City.

United tracą jedynie punkt do swoich rywali zza miedzy, więc jeśli odniosą dziś zwycięstwo na Etihad, zajmą ich miejsce w czołowej czwórce. Na Premier League zmartwienia „Czerwonych Diabłów” się jednak nie kończą, bo już za tydzień rozegrają pierwszy mecz półfinałowy Ligi Europy z Celtą Vigo.

Najbliższe tygodnie będą sprawdzianem dla wytrzymałości piłkarzy Man Utd, ale Mourinho jest dobrej myśli, jako że jego zawodnicy traktują sprawę poważnie i sumiennie podchodzą do treningów.

– Myślę, że chłopcy, którzy są dostępni na mecz, świetnie się czują – powiedział. – Wiedzą, że są i mogą być istotni. Wystarczy spojrzeć na Wayne’a i Martiala, którzy znaleźli się w składzie na mecz, który musieliśmy wygrać i dali z siebie więcej niż od nich oczekiwano.

– Nie sądziłem, że było możliwe, że Wayne zagra pełny mecz, ale tego dokonał. Myślę, że fakt, że wciąż walczymy o ważne cele, jest dla zespołu odpowiednią motywacją, by trzymać się razem i dokładać dodatkowych wysiłków.

– Trening zaczyna się o piętnastej, ale gdy przyjechałem na miejsce o wpół do jedenastej, kilku zawodników już tam było. Dbali o drobne sprawy, zajmowali się swoją rekonwalescencją, szli pływać, zajmowali się swoim ciałem – to właśnie motywacja.

Mourinho uważa, że jego zawodnicy wykorzystają szansę, by zrobić na nim wrażenie. Był zadowolony z postawy drużyny w meczu z Burnley, gdy „Czerwone Diabły” bez problemów wygrały 2:0.

– Zagramy zawodnikami, których mamy – dodał. – Mamy Blinda, który grał już dobrze na tej pozycji, mamy naprawdę dobrze spisującego się Bailly’ego, mamy Tuanzebe, który czeka na swoją szansę, a także Fosu-Mensaha, który gra na środku obrony w młodzieżowej reprezentacji Holandii.

– Myślę, że nasi rywale będą postrzegać nas nieco inaczej, bo nie mamy do dyspozycji Zlatana, Pogby, Rojo, Maty, Jonesa ani Smallinga, ale nie sądzę, że są głupi czy naiwni – wiedzą, że będziemy walczyć.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze