Wenger: nie sprzedam Sancheza do klubu z Premier League

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Niepewna sytuacja Alexisa Sancheza w Arsenalu postawiła w stan gotowości wszystkie największe kluby w Premier League, ale Arsene Wenger utrzymuje, że nie dopuści do tego, by jego zawodnik zasilił któregoś z ligowych rywali.

Kontrakt Sancheza wygasa w przyszłym roku i staje się coraz bardziej wątpliwe, że Chilicjczyk go przedłuży. Arsenal rozgrywa nawet bardziej rozczarowujący sezon jak zwykle, a w dodatku może nie sprostać wymaganiom finansowym 28-latka, zwłaszcza że w 2018 roku wygasają kontrakty wielu jego piłkarzy, w tym Mesuta Özila.

– Nie sądzę, że Sanchez zostanie sprzedany do klubu z Premier League, to wiem na pewno – powiedział Wenger. – Jak jednak powiedziałem, myślę, że zostanie z nami i podpisze nowy kontrakt.

Sam Wenger nie potwierdził jeszcze własnej przyszłości na Emirates – jego kontrakt wygasa wraz z końcem sezonu. Twierdzi jednak, że pracuje nad planami transferowymi.

– Będę pracował do ostatniego dnia sezonu, zarówno na rzecz teraźniejszości, jak i przyszłości – dodał. – Cele transferowe są przyszłością klubu i są bardzo ważne.

– Moja własna przyszłość ma drugorzędne znaczenie.

W lutym Francuz powiedział, że decyzję w sprawie swojego kontraktu podejmie w kwietniu. W związku z tym później powiedział, że “wie, co zrobi” i że “wkrótce się o tym dowiecie”.

Arsenal nie wystosował jeszcze żadnego oświadczenia, a “Kanonierzy” zajmują 6. miejsce w Premier League i staje się coraz bardziej prawdopodobne, że po raz pierwszy od 21 lat, czyli odkąd ich menedżerem został Wenger, nie wejdą do czołowej czwórki.

Zapytany o to, czy ma jakieś nowe informacje dotyczące swojej przyszłości, kiedy ogłosi swoją decyzję i czy rozstrzygnięcia na koniec sezonu mogą mieć na nią jakiś wpływ, Wenger odpowiedział: “Nie, nie i nie”.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze