Young wierzy w udaną końcówkę sezonu

Jakub Grzeszczak
Zmień rozmiar tekstu:

Ashley Young po niedzielnym remisie ze Swansea patrzy optymistycznie w przyszłość i podkreśla, że wciąż pozostało wiele meczów do rozegrania zarówno w Premier League,  jak i w Lidze Europy.

Remis z broniącym się przed spadkiem Swansea był 14 remisem Czerwonych Diabłów w bieżącym sezonie, spośród których aż 10 miało miejsce na Old Trafford. W pomeczowym wywiadzie dla stacji MUTV Young przypomina jednak, że walka o udział w lidze mistrzów wciąż się nie zakończyła:

– To nie był wynik, na który liczyliśmy, jednakże przed nami wciąż wiele punktów do zdobycia w lidze, jak również mecze półfinałowe w Lidze Europy. Pojawienie się kolejnych kontuzji niczego nie ułatwia, ale musimy sobie z tym poradzić.

– Będziemy mogli odpocząć przez najbliższe dwa dni, a w środę lecimy do Hiszpanii. Musimy się upewnić, że jesteśmy odpowiednio przygotowani na zbliżające się spotkania. Jesteśmy profesjonalnymi zawodnikami i powinniśmy wyjść na boisko i wygrać te mecze.

– Jesteśmy bardzo zmotywowani, by wygrać z Celtą, a następnie dostać się do finału. Jeśli zdołamy zwyciężyć w tych rozgrywkach, to pozwoli nam zagrać w Lidze Mistrzów w następnym sezonie.

Anglik skomentował również liczbę zremisowanych meczów na Old Trafford:

– Gdy zwrócisz uwagę na tę liczbę remisów, to zaczynasz myśleć, że są to po prostu stracone punkty i zastanawiasz się, na jakiej pozycji w lidze moglibyśmy być, gdyby nie one.

– Gdy uda ci się wyjść na jednobramkowe prowadzenie w meczu, to zawsze starasz się strzelić drugą bramkę i nie inaczej było tym razem, ale zabrakło nam szczęścia. Myślę, że innego dnia strzelilibyśmy bramkę lub dwie więcej. Teraz musimy o tym zapomnieć i skupić się na przygotowaniach do następnych spotkań.

– Dużo mówi się o naszej walce o czwarte miejsce, jednak sądzę, że możemy zająć nawet wyższą pozycję. Mamy ciężki terminarz i jeden zaległy mecz, ale tak długo jak jesteśmy odpowiednio przygotowani, możemy walczyć o każdy punkt.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze