Sutton: Mourinho ryzykuje, że cały zespół zwróci się przeciwko niemu

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Chris Sutton, były napastnik Blakburn, Chelsea i Celticu, uważa, że Jose Mourinho upokarza swoich piłkarzy, publicznie kwestionując ich lojalność i ryzykuje w ten sposób, że cały zespół zwróci się przeciwko niemu.

Portugalczyk w dość sugestywny sposób wypowiadał się o nastawieniu Luke’a Shawa, Chrisa Smallinga i Phila Jonesa, jeśli chodzi o szybkość powrotu do gry po kontuzjach. Kwestionował również profesjonalizm Anthony’ego Martiala.

Na antenie radia BBC 5 Sutton powiedział, że Mourinho “ryzykuje, że zespół zwróci się przeciwko niemu”.

– Publiczne krytykowanie ich za to, że nie grają na zastrzykach, jest bardzo niesprawiedliwe – stwierdził Anglik.

– Menedżerowie, z którymi współpracowałem, zgłosiliby swoje zastrzeżenia w szatni, ale w mediach wspieraliby swoich zawodników. Mourinho tymczasem strzela z biodra. Wydaje mi się, że prędzej czy później będzie miał z tego powodu problemy.

– Mówiąc takie rzeczy, moim zdaniem przesyła zarządowi wiadomość, że nie chce widzieć tych piłkarzy w klubie i oczekuje, że zostaną zastąpieni. Nie jest głupi, wie co mówi.

Po niedzielnym meczu ze Swansea, w którym Jones i Smalling nie zagrali, Mourinho, który wcześniej oczekiwał od nich zgłoszenia gotowości do gry mimo wciąż niewyleczonych kontuzji, powiedział:

– Wolę nie rozmawiać o Philu Jonesie i Chrisie Smallingu. Chciałbym wspomnieć o Juanie Macie, który zrobił wszystko, by być dostępny na dzisiaj. Jestem mu za to wdzięczny.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze