Keown: wystawienie przez Man Utd osłabionego składu nie byłoby zgodne z duchem gry

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

W felietonie dla “Daily Mail” Martin Keown, były obrońca Arsenalu, uważa, że jeśli Jose Mourinho wystawi przeciwko “Kanonierom” osłabiony skład, by skoncentrować się na czwartkowym rewanżu z Celtą Vigo w Lidze Europy, nie zachowa się zgodnie z duchem gry.

Artykuł Martina Keowna – treść oryginalna

Jeśli Jose Mourinho wystawi przeciwko Arsenalowi osłabiony zespół, nie zachowa się zgodnie z duchem gry. Szczycimy się tym, że w Premier League nie ma łatwych meczów.

United tracą zaledwie punkt do Top 4. Niezależnie od tego, czy wygrają Ligę Europy, nie potrafię sobie wyobrazić Manchesteru, który całą swoją dotychczasową pracę w lidze wyrzuca do kosza. Jeśli to zrobi, zwiększy szanse Arsenalu na przedarcie się do czołowej czwórki, a nie wierzę, że Mourinho chciałby uczynić Wengerowi przysługę. Współczuję Man Utd ze względu na liczbę kontuzji, z którą się mierzy. Mourinho musiał się zdenerwować, gdy w czwartek wpuścił z ławki Ashleya Younga i później musiał ściągnąć go z boiska przez uraz ścięgna podkolanowego.

Niezależnie jednak od tego, jaki skład wybierze Mourinho, będzie to dla Arsenalu trudny mecz. United mają jeden z najlepszych składów w lidze. Jeśli Marcus Rashford dostanie chwilę wytchnienia, w jego miejsce wejdzie Anthony Martial, który ma coś do udowodnienia. Czy aby na pewno stanowi mniejsze zagrożenie?

David de Gea siedział w czwartek na ławce i w niedzielę prawdopodobnie zagra. Nawet jeśli Mourinho dokona zmian w defensywie, ma do dyspozycji Chrisa Smallinga i Phila Jonesa, którzy właśnie wrócili do gry po kontuzji.

Jeśli United chcą poddać walkę o czwarte miejsce, to ich sprawa, ale to wszystko może być tylko zasłoną dymną ze strony Mourinho.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze