Wenger: nie mamy wyjścia, musimy pokonać United

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Arsène Wenger przyznał, że zawsze wyczekuje meczów z Manchesterem United, ale zaznaczył, że w zaistniałych okolicznościach najbliższe starcie z “Czerwonymi Diabłami” może być dla Arsenalu ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Co Wenger powiedział:

O tym, czy niedzielny mecz faktycznie jest aż tak ważny

– Oczywiście. Przed derbami Londynu wiedzieliśmy, że jeśli wygramy wszystkie pozostałe mecze, mamy spore szanse na wejście do czołowej czwórki. Teraz nawet to nam tego nie gwarantuje. Nie wszystko jest już w naszych rękach. To wszystko, co musimy osiągnąć.

O tym, czy pokonanie United dodałoby drużynie skrzydeł

– To ważny mecz. Oczywiście każde tego typu spotkanie zwiększa naszą pewność siebie, ale bardziej niż na tym, że mierzymy się z Manchesterem United, wielkim klubem, z którym mamy bogatą historię rywalizacji na przestrzeni lat, koncentrujemy się na naszej szansie na osiągnięcie celu. Nie mamy wyboru, musimy ich pokonać.

O tym, że doszło do tego, że to mecz między piątym a szóstym zespołem w lidze

– To świadczy tylko o tym, że wszyscy poszli do przodu. Liczba klubów, które walczą o miejsca w czołówce, jest w tym sezonie większa, a różnice między zespołami mniejsze. Jeśli nie gramy na miarę swoich możliwości, możemy przegrać, o czym zresztą przekonaliśmy się tydzień temu. Przegraliśmy z Tottenhamem, który rozgrywa dobry sezon. City zremisowało z Middlesbrough, a United ze Swansea. Widać, że jeśli ktoś ma słabszy dzień, może stracić punkty.

O tym, czy współczuje Mourinho z powodu napiętego terminarza

– W normalnych okolicznościach napięty terminarz jest czymś pożądanym, bo świadczy o tym, że zespół pozostaje we wszystkich rozgrywkach. Trzeba przyznać, że wszystkie kluby w Premier League są w stanie sobie z tym poradzić, jeśli tylko nie mają w drużynie poważnych kontuzji. Zmieniło się to, że nieważne, czy spojrzeć na dziesiąty czy dwudziesty zespół w lidze, na ławce rezerwowych można dostrzec klasowych piłkarzy.

O tym, że Jose Mourinho prawdopodobnie wystawi osłabiony zespół

– Skupiamy się na sobie. Nie wiem, jak zachowa się Manchester United. Wiemy, że mają niesamowity skład pełen uzdolnionych piłkarzy. Odniesiemy zwycięstwo tylko jeśli zaprezentujemy się z naszej najlepszej strony.

O tym, czy rezerwowy skład United będzie stanowił dla Arsenalu przewagę

– Nie, jedyną przewagę możemy zapewnić sobie sami i jest to skupienie się na sobie. Nie powinniśmy spekulować o żadnych słabościach Manchesteru United. Niezależnie od tego, kogo wystawi Mourinho, będzie miał do dyspozycji silny skład.

O tym, czy lubi grać przeciwko drużynom Jose Mourinho

– Nie jest to dla mnie ważne. Chcę, by mój zespół zagrał lepiej niż w niedzielę i zrehabilitował się za porażkę.

O United, którzy grali defensywnie z Man City

– Nie wiem. Myślę, że będą chcieli solidnie prezentować się w obronie, ale również będzie im zależeć na wygranej. Jesteśmy w podobnej sytuacji – oba zespoły muszą wygrać mecz, by zachować szanse na wejście do czołowej czwórki.

O tym, czy obawia się, że to, co stało się z United po odejściu Fergusona, może powtórzyć się w Arsenalu

– Nie, równie dobrze może to wyjść drużynie na dobre, gdy już kiedyś odejdę. Gdy menedżer spędza w jednym klubie tak dużo czasu, jak ja i Ferguson, sytuacja przypomina posiadanie dzieci. Chcemy, by były szczęśliwe, nawet gdy nie ma nas już w klubie. Nie mam prawa osądzać tego, co stało się w Man Utd. Jestem pewien, że powrócą do walki o mistrzostwo. Są w fazie przebudowy i mają odpowiednie zasoby, by wrócić do walki o tytuł.

O stosunkach z sir Aleksem Fergusonem, które z czasem stały się mniej napięte

– Mniej napięte? Tak, mamy do siebie wzajemny szacunek. Myślę, że staram się szanować każdego i nie chcę się z nikim poróżnić. To ważne, by skupić się na swoim własnym zespole i nie zawracać sobie głowy niczym innym.

O tym, czy coś takiego może kiedykolwiek nastąpić w przypadku Jose Mourinho

– Zawsze jestem otwarty na wszystko, co przyniesie pokój. Ważne jest jednak to, by zrobić absolutnie wszystko, by wygrać następny mecz.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze