Roy Keane nie ma najlepszego zdania o pracy Jose Mourinho w jego pierwszym sezonie w Manchesterze United. Irlandczyk uważa, że w razie braku awansu do Ligi Mistrzów “Czerwone Diabły” zetkną się z szorstką rzeczywistością, ale już teraz sądzi, że obecny sezon jest dla nich ogromnym rozczarowaniem.

Manchester United zagra dziś z Celtą Vigo o miejsce w finale Ligi Europy. Keane zaznaczył, że jeśli podopieczni Jose Mourinho nie zdołają sięgnąć po trofeum, nie będą mogli mieć żadnych wymówek.

– Jeśli chodzi o Ligę Europy, nie mogą mieć żadnych wymówek, jeśli nie zdołają jej wygrać – powiedział były kapitan Man Utd.

Jeden z najlepszych pomocników w historii klubu podjął dyskusję z prowadzącym program na ITV Markiem Pougatchem, który stwierdził, że zdobycie dwóch trofeów (nie licząc Tarczy Wspólnoty) wystarczyłoby, by stwierdzić, że pierwszy sezon Mourinho był udany. Keane się z tym nie zgodził.

– Nie wybiegałbym tak daleko – dodał. – Nie obchodzi mnie to. Dla takiego klubu jak Manchester United zdobycie Pucharu Ligi i Ligi Europy powinno być obowiązkiem, zwłaszcza biorąc pod uwagę zespoły, jakie biorą udział w tych rozgrywkach.

– Biorąc pod uwagę, jakich zawodników mają i ile pieniędzy wydali, tak niskie miejsce w lidze jest moim zdaniem niczym innym niż powodem do wstydu.

– Mourinho przez ostatnie kilka miesięcy wymyślił sobie mnóstwo wymówek. United są teraz na szóstym miejscu w lidze, chyba 19 punktów za Chelsea. Myślę, że menedżer i piłkarze powinni się za to wstydzić.

Dyskusja