Premier League

Mourinho: nasi zawodnicy pokazali głód gry w finale

manutd.com

Po bezbramkowym remisie z Southampton Jose Mourinho niewiele mówił o samym meczu, choć pochwalił dyspozycję swojego zespołu i powiedział, że jego zawodnicy dali z siebie wszystko i pokazali tym samym głód gry w finale Ligi Europy.

Kontuzja Fellainiego

– Marouane twierdzi, że nie jest to naderwanie ścięgna podkolanowego. Myśli, że to drobny uraz, ale kontuzje mięśniowe potrafią być poważne. Poczekajmy do jutra. Nie mogłem go chronić, bo potrzebował gry po zawieszeniu. Zawodnicy potrzebują nie tylko odpoczynku, ale także gry. Nie obwiniam się za swoją decyzję, ale poczekajmy. Bailly ma drobne problemy ze zdrowiem, ale on może je mieć, bo nie zagra w finale.

Zawodnicy pokazali głód gry w finale

– Myślę, że zagraliśmy dobry mecz przeciwko dobrej drużynie, która starała się o zwycięstwo, bo chce skończyć sezon na wysokim miejscu. Prawdopodobnie będzie ósma. Uważam, że spisaliśmy się więcej niż nieźle. Wszyscy zawodnicy spisali się dobrze. Oczywiście Sergio zaliczył bardzo udany występ, powiedziałbym nawet, że więcej niż bardzo dobry. Popisał się kilkoma świetnymi interwencjami. Zespół nie grał perfekcyjnie, ale zawodnicy dostarczyli mi pozotywnych wrażeń, przejawili świetne nastawienie i pokazali, że chcą zagrać w finale. Pokazali mi, że chcą stanowić jedną z opcji i dali z siebie wszystko, co mieli. Wciąż został nam jednak niedzielny mecz.

United są w dobrych rękach

– Mamy trzech świetnych bramkarzy. Dwóch z nich należy do światowej czołówki, a trzeci się w niej znajdzie. Mamy podstawowych bramkarzy reprezentacji Argentyny i Hiszpanii, dwóch czołowych drużyn narodowych z dużymi bramkarskimi tradycjami. Mamy dwóch rewelacyjnych zawodników, a Joel, jak często powtarzam, to także bardzo dobry bramkarz. Jesteśmy więc w dobrych rękach – a właściwie rękawicach. Jestem też bardzo zadowolony z relacji między nimi. Wszyscy zawsze motywują się nawzajem, co świadczy o fantastycznej atmosferze.

Kiedy de Gea wróci do bramki?

– Myślę, że w pierwszym meczu presezonu przeciwko LA Galaxy w Los Angeles. Chciałbym wystawić Joela przeciwko Crystal Palace, a Sergio w finale. Mam nadzieję, że nie będziemy mieli problemów z ich zdrowiem. David jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie i oczywiście chcemy go zatrzymać.

Juniorzy zagrają z Crystal Palace

– Niedziela będzie ważnym dniem dla dzieciaków, bo wiele z nich wtedy zagra. Mam nadzieję, że kibicom będzie podobał się mecz, mimo że nie zagra najsilniejszy zespół Man Utd. Liczę też na to, że Big Sam pokaże, że jest dobrym przyjacielem i zostawi Benteke w domu!

Czy zwycięstwo w Lidze Europy uratuje sezon?

– Rozumiem, że dla was, dziennikarzy, to wielki nagłówek. Rozumiem, że zagramy w finale, a w kwestii analizy sezonu powrót do Ligi Mistrzów zmienia dla was wszystko, ale wiem, co dałem z siebie ja i co dał z siebie zespół. Nie pozwolimy na to, by jeden gol, jedna interwencja, jedno trafienie w słupek czy cokolwiek zadecyduje o wyniku finału, zadecydowało również o tym, czy pracowaliśmy dobrzy czy źle. Myślę, że daliśmy z siebie wszystko, co tylko mogliśmy, walczyliśmy z wieloma przeciwnościami losu. Bez względu na wszystko jestem dumny ze swoich piłkarzy.

Zobacz komentarze