Allardyce zgadza się z Mourinho w sprawie terminu meczu z Crystal Palace

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Sam Allardyce zgadza się z Jose Mourinho co do tego, że władze Premier League powinny przełożyć mecz Manchesteru United z Crystal Palace z niedzieli na sobotę, by pomóc “Czerwonym Diabłom” lepiej przygotować się do środowego finału Ligi Europy.

Mourinho stwierdził, że nie złożył odpowiedniej prośby o przełożenie meczu, bo przez wszystkie spędzone w Anglii lata nie zauważył, by władze ligi w ogóle zwracały uwagę na występy angielskich zespołów w europejskich pucharach. Szkoleniowiec Crystal Palace wyznał, że zgodziłby się na zmianę terminu spotkania.

– Nie miałbym z tym żadnego problemu – wyjawił Allardyce. – Dzięki wygranej w niedzielę zapewniliśmy sobie utrzymanie w Premier League, więc dlaczego miałbym nie pomóc jednemu z angielskich zespołów wygrać europejskich rozgrywek? Nie trzeba byłoby się martwić o naszą zgodę.

– Władze ligi mogły to z łatwością zmienić w zeszłym tygodniu, by zwiększyć szanse United na wygraną w Lidze Europy. Strasznie mi szkoda, że nie jesteśmy jak inne kraje, które modyfikują terminarze krajowych rozgrywek, by pomóc swoim zespołom wygrywać w europejskich pucharach.

– Wszyscy narzekamy na to, że nie jesteśmy nawet blisko zdobycia Ligi Mistrzów ani że żaden z naszych zespołów nie triumfuje w Lidze Europy. Tymczasem wystarczy rzut oka na terminarz Jose, by zobaczyć, że w niedzielę rozegra swój 63. mecz. To niesamowity wysiłek, ale Premier League niestety nie pomaga mu zwiększyć szans na sięgnięcie po trofeum, którego Manchester United jeszcze nigdy nie wygrał.

– Za granicą byłoby inaczej. Termin tego spotkania zostałby zmieniony.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze