Premier League

Mourinho narzeka na termin meczu z Crystal Palace

AFP

Jose Mourinho nie podoba się to, że Manchester United zagra z Crystal Palace na zaledwie 3 dni przed finałem Ligi Europy. Oskarżył władze Premier League o to, że w ogóle nie przejmują się występami angielskich zespołów w europejskich pucharach.

Portugalczyk jest niezadowolony z tego, że kończący sezon mecz United z Crystal Palace, w którym żaden z zespołów nie będzie walczył już o nic, nie został przeniesiony z niedzieli na sobotę, by dać “Czerwonym Diabłom” o dzień więcej na przygotowania do środowego finału Ligi Europy w Sztokholmie.

Po bezbramkowym remisie w Southampton Mourinho powiedział:

– W każdym kraju na świecie ten mecz odbyłby się w niedzielę, bo i tak, i tak będziemy na szóstym miejscu, a Crystal Palace nie jest już zagrożone spadkiem.

– Gdy tylko Palace pokonało Hull, Hull spadło z ligi, a Swansea się utrzymała, ten mecz powinien był zostać przełożony. To dla mnie frustrujące, więc mam nadzieję, że nie zabijecie mnie, gdy zobaczycie, jaki zespół wystawiłem.

Zapytany o to, czy zgłosił się bezpośrednio do Premier League z prośbą o przełożenie meczu, Mourinho powiedział:

– Kiedy wiem, że bitwa jest już przegrana, nie podejmuję walki. Jestem tu od siedmiu lat i nigdy nie widziałem niczego, co pozwalałoby myśleć, że występy angielskich zespołów w europejskich pucharach w ogóle obchodzą władze ligi.

– Nie widziałem tego ani w przypadku Chelsea, ani w przypadku Manchesteru United czy Manchesteru City w zeszłym sezonie. To przegrana sprawa. Musimy zaakceptować ten stan rzeczy.

Zobacz komentarze