Akademia

“Sport”: wielki talent Espanyolu trafi do Man Utd

ManUtd.com

Manchester United sfinalizował swój pierwszy transfer tego lata. Do klubu z Old Trafford trafi niezwykle utalentowany pomocnik Espanyolu, Arnau Puigmal – informuje kataloński “Sport”.

Najnowsze doniesienia potwierdzają, że mający 16 lat pomocnik po zakończeniu sezonu zamieni drużynę młodzieżowy zespół hiszpańskiego Espanyolu na akademię “Czerwonych Diabłów”. Puigmal jest zaliczany obecnie do grupy najbardziej utalentowanych hiszpańskich piłkarzy. Man Utd doszedł do porozumienia z samym zainteresowanym zapewniając mu lukratywny kontrakt, a także zaplanowaną ścieżkę rozwoju do pierwszej drużyny prowadzonej przez Jose Mourinho.

Włodarze 20-krotnych mistrzów Anglii właśnie w ten sposób chcą zmniejszyć dystans do młodzieżowych drużyn Manchesteru City. Warto przypomnieć, że na lokalnego rywala zza miedzy została nałożona kara w postaci zakazu pozyskiwania nastoletnich graczy spoza Anglii. W ten sposób Man Utd praktycznie bez konkurencji zapewnił sobie transfer Puigmala, który ma zostać potwierdzony w ciągu kolejnych tygodni.

16-letni gracz jest opisywany przez “Sport” jako niezwykle wszechstronny i silny pomocnik, który dysponuje świetnym uderzeniem z dystansu. Puigmal miał zaimponować swoją postawą podczas turnieju MIC, który odbył się w zeszłym miesiącu. Nieprzypadkowo został wybrany najlepszym piłkarzem tego turnieju, a przy okazji znalazł się na liście życzeń sztabu szkoleniowego Man Utd.

Zobacz komentarze