Liga Europy

UEFA wróci do wręczania trofeów na płycie boiska

Getty Images

Jeśli Manchester United pokona Ajax w finale Ligi Europy, trofeum odbierze na boisku. To zmiana względem ustaleń z kadencji Michela Platiniego, który jako prezydent UEFA wolał, by europejskie puchary wręczano w loży dla VIP-ów.

Następca Platiniego, Aleksander Ceferin, twierdzi, że wręczanie trofeów na boisku zapewni fanom dobry widok na przebieg ceremonii. Nowe zasady obejmą wszystkie rozgrywki pod egidą UEFA, począwszy od tegorocznego finału Ligi Europy w Sztokholmie i finału Ligi Mistrzów w Cardiff.

– Boisko to terytorium piłkarzy i jest właściwym miejscem do świętowania ich sukcesów – powiedział Ceferin. – To także sensowne, by to działacze zeszli na dół do zawodników i złożyli im wyrazy uznania, przekazując im trofeum i medale na murawie.

– Piłkarze będą także mogli świętować tam, gdzie widzieć ich będą wszyscy kibice, którzy dzięki temu nie będą musieli wchodzić na wyżej położone trybuny. Wszyscy fani będą mieli świetny widok na trofeum niezależnie od tego, gdzie będą siedzieć.

Platini, który odbywa obecnie 4-letnią karę zawieszenia, wprowadził celebracje w stylu Wembley, gdyż uważał, że wspomnienia z finałów Pucharu Anglii, które oglądał w dzieciństwie, pokazywały, jak przekazywanie trofeów powinno wyglądać.

Zobacz komentarze