Pogba zawodnikiem miesiąca w Man Utd

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Mimo występów w zaledwie 4 z 7 spotkań w zeszłym miesiącu, Paul Pogba został wybrany najlepszym piłkarzem Manchesteru United w maju w głosowaniu kibiców.

Francuz, który w sezonie 2016/17 miał na koncie najwięcej występów w wyjściowym składzie w całym zespole, został nagrodzony za 2 bramki w 4 meczach, w tym trafienie z finału Ligi Europy. Wyjazd na Emirates przesiedział na ławce, a pozostałe 2 spotkania opuścił ze względu na śmierć ojca.

Pogba zdobył 54% głosów kibiców i wyprzedził Sergio Romero, na którego głosowało 39% osób. Argentyńczyk zachował 3 czyste konta w 4 występach i obronił rzut karny na wyjeździe w Southampton. Na trzecim miejscu uplasował się Daley Blind (7%), nominowany za serię udanych występów w defensywie, zwłaszcza w finale Ligi Europy.

Francuz jest ostatnim zdobywcą tego typu nagrody w tym sezonie. W poprzednich miesiącach wyróżnieni byli:

Eric Bailly (sierpień), Marcus Rashford (wrzesień), Juan Mata (październik), Antonio Valencia (listopad), Zlatan Ibrahimović (grudzień), Antonio Valencia (styczeń), Zlatan Ibrahimović (luty), Antonio Valencia (marzec), Ander Herrera (kwiecień).

Po 10 tytułów piłkarza miesiąca sięgnęło w sumie 7 zawodników. Najwięcej nagród zdobył Antonio Valencia, którego kibice wybrali 3-krotnie.

W równocześnie zorganizowanym plebiscycie na najładniejszą bramkę miesiąca zwyciężył Henrich Mchitarjan i jego gol z finału Ligi Europy. Dla Ormianina jest to już piąte takie wyróżnienie w tym sezonie. Od grudnia do lutego wygrywał trzy razy z rzędu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze