Transfery

“The Guardian”, COPE: Griezmann przedłuży kontrakt z Atlético (aktualizacja)

Getty Images

Antoine Griezmann przedłuży kontrakt z Atlético do 2022 roku – informuje Fabrizio Romano, dziennikarz “Guardiana”, powołując się na doniesienia hiszpańskiej agencji prasowej “EFE”. Podobnego zdania jest Antonio Ruiz, dziennikarz hiszpańskiego radia COPE.

Poprzednie przedłużenie kontraktu przez Griezmanna miało miejsce zaledwie rok temu – podpisano wtedy umowę obowiązującą do 2021 roku. Tym razem 26-latek ma otrzymać podwyżkę za lojalność, ale klauzula jego wykupu nie zostanie zwiększona. To oznacza, że Atlético w pewnym sensie ułatwia jego odejście w przyszłym roku.

Niecałe dwa tygodnie temu Francuz był bliski przenosin do Man Utd, ale wycofał się z transferu, gdy Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu (TAS) podtrzymał nałożony na Atletico zakaz transferowy. Choć wcześniej złożył prośbę o odejście z zespołu, 26-latek czuł, że nie może zostawić swojego klubu bez możliwości sprowadzenia jego następcy.

Aktualizacja – 13 czerwca, godz. 18:00

Griezmann faktycznie przedłużył kontrakt z Atlético. Tę informację potwierdziła oficjalna strona klubu. Przekazała też, że nowa umowa obowiązuje do końca czerwca 2022 roku, czyli o rok dłużej niż dotychczas. Nie poruszyła jednak kwestii klauzuli wykupu Francuza.

Zobacz komentarze