Donnarumma nie przedłuży kontraktu z Milanem

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Gianluigi Donnarumma nie przedłuży kontraktu z Milanem. Doniesienia te potwierdził Marco Fassone, dyrektor generalny klubu. 18-latek jest ponoć jednym z celów transferowych Man Utd na wypadek odejścia Davida de Gei.

Donnarumma jest wychowankiem Milanu i przebił się do pierwszego zespołu w wieku 16 lat. Duża w tym zasługa Sinisy Mihajlovicia, który jako trener “Rossonerich” zdecydował się na odważny krok i odsunął od wyjściowego składu zarówno Diego Lópeza, jak i Christiana Abbiatiego.

– Wolę powiedzieć wam o tym od razu niż później wystosować oświadczenie na temat tak zwanej sprawy Donnarummy – powiedział Fassone.

– Zaledwie kilka minut temu miałem spotkanie z Mino Raiolą, który powiedział nam, że Donnarumma podjął ostateczną decyzję o nieprzedłużeniu kontraktu z Milanem. To definitywny krok, podjęty przez samego piłkarza.

– Chciałbym wam przy tym przypomnieć, że 10 temu Massimiliano Mirabelli [dyrektor sportowy Milanu] złożył mu bardzo ważną propozycją, nawet bardziej intratną niż opisywano to w mediach.

– Zawodnik ocenił tę ofertę, nie tylko pod względem ekonomicznym, ale także technicznym i sportowym. Powiedział nam, że nie chce przedłużać kontraktu. Jego czas w Milanie skończy się zatem 30 czerwca 2018 roku.

– Zaskoczyło nas to, bo byliśmy pewni tego, że Donnarumma będzie bramkarzem, który poprowadzi Milan w przyszłość i że będziemy mogli zbudować wokół niego drużynę.

– Ufamy, że jesteśmy w stanie dać z siebie wszystko. Oczywiście to dla nas gorzka pigułka do przełknięcia, ale teraz musimy spoglądać w przyszłość. Milan musi podążać naprzód.

Oferta Milanu wiązała się ponoć z zarobkami na poziomie 4,5 mln euro rocznie (75 tys. funtów tygodniowo), ale Raiola miał oczekiwać od klubu uwzględniania w umowie klauzuli, na mocy której Donnarumma otrzymałby 10 mln euro, jeśli Milan nie zdołałby awansować do Ligi Mistrzów.

Teraz, gdy wiele wskazuje na to, że David de Gea zostanie w Man Utd, włoskiego bramkarza przymierza się głównie do Realu Madryt i Paris Saint-Germain, gdzie mógłby liczyć na zarobki rzędu 6 mln euro rocznie (100 tys. funtów tygodniowo).

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze