Transfery

“Marca” i BBC potwierdzają: Ronaldo chce odejść z Realu Madryt

Getty Images

Hiszpański dziennik “Marca” potwierdził doniesienia portugalskiej prasy o tym, że Cristiano Ronaldo tego lata chce opuścić szeregi madryckiego klubu. Wśród potencjalnie kolejnych klubów gracza Realu Madryt wymienia się Manchester United oraz Paris Saint-Germain.

Warto przypomnieć, że portugalskie dzienniki “A Bola” oraz “Record” przekazały, że sam zainteresowany chce opuścić słoneczną Hiszpanię mimo podpisania sześcioletniego kontraktu w listopadzie 2016 roku. Mający 32 lata zawodnik podjął nieodwracalną decyzję o rozpoczęciu poszukiwań nowego zespołu w innym kraju po zakończeniu Pucharu Konfederacji.

Ronaldo jest bardzo rozczarowany całą sytuacją związaną z niedawnymi oskarżeniami w sprawie oszustw podatkowych, jakich miał dokonać na Półwyspie Iberyjskim. Portugalczyk uważa, że został ofiarą prześladowań i pragnie poszukać nowego otoczenia, ponieważ nie otrzymał wystarczającego wsparcia ze strony “Królewskich”.

Hiszpańska “Marca” potwierdziła powyższe doniesienia, ale jednocześnie przekazała, że Florentino Perez pragnie załagodzić sytuację i wierzy, że zdoła przekonać jeszcze Ronaldo do zmiany zdania, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że ewentualna sprawa sądowa może trwać kolejne miesiące.

Jeżeli jednak Portugalczyk nie zmieni swojego stanowiska, to nikt w Madrycie nie ma zamiaru stawać na przeszkodzie. Warto podkreślić, że ewentualny nowy pracodawca będzie musiał liczyć się z wydatkiem 180 milionów euro na potencjalny transfer Ronaldo. Hiszpański dziennik wskazuje Manchester United oraz PSG jako kolejne przystanki w karierze portugalskiego napastnika, ponieważ oba kluby stać na tak potężny wydatek.

Aktualizacja (15:30)

Serwis BBC Sport potwierdza powyższe doniesienia na temat Cristiano Ronaldo, bazując na informacjach pozyskanych ze źródła bliskiego samego piłkarza, które przekazało stacji BBC, że 32-letni zawodnik pragnie opuścić Hiszpanię. Manchester United oraz Paris Saint-Germain wskazuje się jako faworytów do pozyskania portugalskiego zawodnika, który nie ma zamiaru dołączać do jednego z chińskich klubów.

Zobacz komentarze