Transfery

Calderon: Morata nie jest szczęśliwy w Realu

Getty Images

Były prezydent Realu Madryt Ramon Calderon sugeruje, że porozumienie w sprawie przenosin Alvaro Moraty na Old Trafford jest tylko kwestią czasu, a transfer będzie korzystny dla wszystkich zainteresowanych.

Po powrocie na Santiago Bernabeu Alvaro Morata zdobył 20 goli we wszystkich rozgrywkach, ale pojawił się na boisku tylko 43 razy, z tego zaledwie 19 meczów rozpoczął w podstawowym składzie, ustępując miejsca Karimowi Benzemie. Zdaniem Ramona Calderona, nie zaspokaja to ambicji 24-letniego Hiszpana.

– Alvaro Morata nie jest szczęśliwy w Realu Madryt. Nie grał wystarczająco często i takie porozumienie jest korzystne dla wszystkich stron. Zawodnik, Manchester United i Real Madryt – wszyscy będą z niego bardzo zadowoleni.

Calderon uważa również, że “Czerwone Diabły” mają realną szansę powalczyć o pozyskanie z powrotem Cristiano Ronaldo, który, jak zgodnie informują światowe media, miał ogłosić chęć odejścia z Realu Madryt.

– Tylko nieliczne kluby mogą spełnić jego oczekiwania. Nie dlatego, że ich na to nie stać, ale dlatego, że muszą mu zaoferować możliwość zdobywania trofeów i indywidualnych laurów. Relacje z Jose Mourinho w Madrycie nie były najlepsze, ale nie oznacza to, że odrzuci możliwość powrotu do Manchesteru, któremu jest bardzo wdzięczny za wszystko.

– Jestem pewien, że pozostanie w Europie i nie widzę go grającego w Chinach lub na Bliskim Wschodzie. Sir Alex Ferguson był dla niego jak ojciec; Cristiano kochał kibiców. Ten klub był bardzo ważny w jego karierze i od zawsze ma go w sercu.

Zobacz komentarze