Transfery

“The Times”: Man Utd sprawdza możliwość transferu Ronaldo

Getty Images

Manchester United podjął wstępne działania mające na celu sprawdzenie możliwości sprowadzenia Cristiano Ronaldo po ostatnich doniesieniach, że ten chciałby zmienić klubowe barwy – przekazał Duncan Castles, dziennikarz “The Times”.

“Czerwone Diabły” byłyby zainteresowane ewentualnym powrotem portugalskiego gracza na Old Trafford. Warto wspomnieć, że włodarze Man Utd od jakiegoś czasu aktywnie poszukują światowej klasy napastnika na rynku transferowym i miało to miejsce jeszcze przed tym, jak Ronaldo poinformował Real Madryt, że pragnie zmienić otoczenie.

Kierownictwo angielskiego giganta podjęło wstępne kroki mające na celu sprawdzenie realności transferu 32-letniego zawodnika, a wśród pozostałych zainteresowanych klubów można wymienić Paris Saint-Germain oraz chińskie kluby, które są gotów na poprawienie jego obecnej pensji, czyli 21 milionów euro netto rocznie. Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że mimo swojego wieku czterokrotny zdobywca Złotej Piłki prawdopodobnie po raz kolejny pobiłby światowy rekord transferowy (poprzednio w 2009 roku, gdy odchodził do madryckiego zespołu za 80 milionów funtów).

Portugalczyk zdaniem swoich najbliższych jest wściekły z powodu ostatnich oskarżeń na tle oszustw podatkowych i chciałby z tego powodu opuścić Półwysep Iberyjski, mimo długoletniej umowy z klubem z Santiago Bernabeu. Ronaldo poinstruował swoich przedstawicieli pracujących w Gestifute, by rozpoczęli poszukiwania nowego klubu.

Ed Woodward, dyrektor wykonawczy Man Utd, wielokrotnie miał okazję współpracować z Jorge Mendesem przy okazji innych transferów, a Jose Mourinho, szkoleniowiec “Czerwonych Diabłów”, współpracował z Ronaldo podczas swoich trzech sezonów w Madrycie.

Zobacz komentarze