Rezerwy

BBC, ESPN: Ricky Sbragia głównym kandydatem do objęcia zespołu rezerw Man Utd

Getty Images

Ricky Sbragia, były szkoleniowiec Sunderlandu i juniorskich reprezentacji Szkocji, jest faworytem do objęcia zespołu rezerw Manchesteru United – donoszą zgodnie Simon Stone z BBC i Rob Dawson z ESPN.

Man Utd nie ma menedżera zespołu rezerw od listopada, gdy Warren Joyce odszedł do Wigan. Na Old Trafford to nic nowego – stanowisko dyrektora Akademii również było puste przez rok.

61-letni Sbragia też nie ma pracy od blisko roku – we wrześniu opuścił reprezentację Szkocji do lat 21. Praca w Man Utd byłaby dla niego powrotem do dawnych obowiązków, bo w latach 2002-05 prowadził już drużynę rezerw “Czerwonych Diabłów”. Na Old Trafford trafił z Sunderlandu i przypisuje mu się zasługi w wykreowaniu Darrena Fletchera, jego rodaka. Z klubu odszedł, by być trenerem pierwszego zespołu w sztabie Sama Allardyce’a w Boltonie.

W grudniu 2008 roku zastąpił Roya Keane’a na stanowisku menedżera Sunderlandu i była to dotąd jego jedyna samodzielna praca w seniorskiej drużynie. Poza tym był trenerem pierwszego zespołu w Boltonie, głównym skautem Sunderlandu i selekcjonerem reprezentacji Szkocji do lat 17 i 19.

Po odejściu Joyce’a zespół rezerw Man Utd objął dyrektor Akademii, Nicky Butt. United zakończyli ligę na 6. miejscu.

Zobacz komentarze