“The Guardian”: Man Utd zaoferuje 66 mln funtów za Moratę

Jakub Mikuła
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United złoży niebawem trzecią ofertę za Álvaro Moratę – donoszą Ed Aarons i Fabrizio Romano, dziennikarze “Guardiana”. Tym razem Real otrzyma propozycję w wysokości 75 mln euro (65,8 mln funtów).

Poprzednie dwie oferty w wysokości 60 i 70 mln euro (52,3 i 60 mln funtów) nie przekonały “Królewskich”, którzy konsekwentnie oczekują 90 mln euro (79 mln funtów). Negocjacje trwają już od kilku tygodni, a spadający kurs funta względem euro sprawia, że cena transferu tylko rośnie.

W niedzielę “Czerwone Diabły” wylatują do Los Angeles, a José Mourinho wciąż ma ponoć nadzieję, że uda mu się sprowadzić Moratę na czas. Nie pomagają w tym jednak chłodne relacje Realu i Man Utd, które z pewnością nie poprawiły się po tym, jak United odprawili “Królewskich” z kwitkiem, gdy ci kilka tygodni temu znowu chcieli kupić Davida de Geę. Mimo to nowa oferta może przekonać Real do sprzedaży swojego zawodnika.

Byłby to drugi raz, gdy Morata opuszcza Santiago Bernabéu. Wcześniej, w 2014 roku, przeniósł się do Juventusu, skąd wrócił do Madrytu 2 lata później. 24-latek powiedział już ponoć Realowi, że zamierza dołączyć do Man Utd, uzgodnił też warunki indywidualnego kontraktu z “Czerwonymi Diabłami”.

Dziennikarze “Guardiana” piszą o Hiszpanie jako o głównym celu transferowym Man Utd, czym różnią się od Jamesa Duckera z “Telegraph”, który jako priorytet José Mourinho wskazuje Romelu Lukaku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze