Oficjalnie: Ricky Sbragia nowym trenerem drużyny rezerw

Błażej Duda
Zmień rozmiar tekstu:

Ricky Sbragia obejmie posadę trenera drużyny U-23 Manchesteru United – głosi oficjalna strona klubu.

61-letni Sbragia pełnił już rolę trenera rezerw “Czerwonych Diabłów” w latach 2002-2005, wygrywając Manchester Senior Cup oraz rozgrywki rezerw w 2005 roku. W późniejszych latach próbował swoich sił jako trener w Boltonie Wanderers, Sunderlandzie oraz drużynach młodzieżowych reprezentacji Szkocji.

– Ricky wniesie ogrom doświadczenia na każdym szczeblu – stwierdził Nicky Butt. – Ma świetne wyniki w rozwijaniu młodych talentów i oczywiście Manchester United nie jest dla niego nowym środowiskiem.

– Jego wiedza i doświadczenie pomogą kontynuować naszą kluczową tradycję wprowadzania młodzieży do pierwszej drużyny. Jestem zachwycony, że Ricky powrócił na tak ważne stanowisko w czasie gdy kontynuujemy rozwój Akademii.

– Nie mogłem być bardziej szczęśliwy powracając do Manchesteru United – przyznał sam zainteresowany. – To ekscytujący okres dla klubu, z nową strukturą akademii i nowym zespołem trenerskim. Jestem przygotowany na wyzwania, jakie niesie ta rola, bo klub zawsze był na czele, jeśli chodzi o Akademię i jestem zachwycony, że dalej stara się być najlepszy dzięki postępowej wizji przyszłości futbolu juniorskiego.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze