Kadra

“MEN”: Shaw nadal jest ważną częścią planów Mourinho

Getty Images

Mimo wielu gorzkich słów i publicznej krytyki, José Mourinho jest przekonany, że Luke Shaw jest w stanie wywalczyć miejsce w wyjściowym składzie Manchesteru United i zapewnił go, że pozostaje ważną częścią jego planów na nadchodzący sezon – twierdzi James Robson, dziennikarz “Manchester Evening News”.

22-latek będzie musiał jednak trochę poczekać na szansę na zaimponowanie swojemu menedżerowi, gdyż kontuzja kostki, której nabawił się w wieńczącym kwiecień spotkaniu ze Swansea wykluczy go z gry do końca sierpnia.

W poniedziałek Shaw odbył indywidualny trening na kampusie UCLA i nie porzucił wiary w to, że zdoła odzyskać pełną sprawność wcześniej niż przewidują prognozy. Wiara Mourinho w jego umiejętności bardzo motywuje go do cięższej pracy.

Przyszłość Anglika na Old Trafford stała pod znakiem zapytania, gdy Portugalczyk zakwestionował jego lojalność i poświęcenie, ale Mourinho powiedział ponoć swojemu zawodnikowi, że nadal ma duże szanse na wywalczenie silnej pozycji w zespole.

Shaw nadal jest wysoko ceniony w Man Utd, a Mourinho oczekuje od niego, że przejawi wyraźne oznaki dojrzałości i udowodni swoje umiejętności, by stać się długoterminową opcją na lewej stronie defensywy.

Zobacz komentarze