Transfery

“Telegraph”: Matić nie poleci na tournée Chelsea

Getty Images

Nemanja Matić i Diego Costa nie polecą z Chelsea na przedsezonowe tournée do Chin i Singapuru – informuje Matt Law, dziennikarz “Telegraph”. To dla nich kolejny przystanek na drodze poza Stamford Bridge.

Decyzja o nieuwzględnieniu Maticia na liście zawodników, którzy wezmą udział w tourze, jest czytelnym sygnałem, że Antonio Conte spodziewa się, że Serb zostanie sprzedany.

Costa znajduje się obecnie w Brazylii. Już wcześniej został zwolniony z obowiązku powrotu do Anglii, jako że trwają negocjacje w sprawie jego powrotu do Atlético.

Matić zgłosił się na przedsezonowe treningi, ale ćwiczył przeważnie w samotności. Cobham, bazę treningową Chelsea, opuścił wczesnym środowym popołudniem.

28-latek wyraził się jasno co do tego, że chce odejść z klubu, a Conte zdecydował, że lepiej będzie, jeśli Serb zostanie w Anglii i sfinalizuje transfer do innego klubu. Pozostali zawodnicy “The Blues” wylecą do Azji w poniedziałek.

Matić chciałby trafić do Manchesteru United, ale Chelsea nie chciała go tam sprzedać już wcześniej, a co dopiero gdy “Czerwone Diabły” wygrały z nią walkę o sprowadzenie Romelu Lukaku. Serbem interesuje się także Juventus, który stanowiłby najlepsze rozwiązanie dla “The Blues”.

Chelsea prowadzi negocjacje w sprawie transferu Aleksa Sandro, więc wysłanie do Turynu Maticia mogłoby przekonać “Starą Damę” do sprzedaży swojego obrońcy.

Serb niebawem spotka się z dyrektor generalną Chelsea, Mariną Granowskają, by porozmawiać o swojej przyszłości. Ma nadzieję, że zbliżający się wielkimi krokami transfer Tiemoué Bakayoko przypieczętuje jego odejście.

Chelsea nie chciała słyszeć o sprzedaży Maticia przed zapewnieniem sobie usług Bakayoko, ale transfer Francuza opóźniał się z powodu jego kontuzji. W piątek została jednak przeprowadzona ostatnia faza testów medycznych i oficjalny komunikat jest już tylko kwestią czasu.

Zobacz komentarze