Transfery

“L’Equipe”: Man Utd powraca do zainteresowania Aurierem

Getty Images

Po tym, jak Paris Saint-Germain ubiegł Manchester City w wyścigu o podpis Daniego Alvesa, pod znakiem zapytania stanęła przyszłość Serge Auriera i Thomasa Meuniera na Parc des Princes. Faworytem do odejścia wydaje się reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej i zdaniem dziennikarzy “L’Equipe” zamierza to wykorzystać Manchester United.

Aurier nie znalazł się w kadrze na przedsezonowy tour PSG i wszystko wskazuje na to, że odejdzie z klubu. Wicemistrzowie Francji poszukują klubu, który spełni ich wymagania finansowe i jednocześnie zajmie się sprawą pozwolenia na pracę dla zawodnika.

W niedzielnym wydaniu “L’Equipe” można przeczytać, że zainteresowane takim rozwiązaniom są oba kluby z Manchesteru. Dziennikarze francuskiego dziennika twierdzą, że United zaledwie kilkanaście godzin temu wrócili do ofensywy transferowej, a José Mourinho rozważa sprowadzenie Auriera.

To nie pierwszy raz, gdy Aurier jest przymierzany do przenosin na Old Trafford. W kwietniu pojawiły się nawet doniesienia, jakoby jego transfer do Man Utd został już sfinalizowany, ale okazało się, że to nieprawda.

“L’Equipe” wierzy, że Aurier mógłby opuścić Paryż za 20-25 mln euro (17,5-22 mln funtów). Większym problemem niż cena może być jednak sprawa pozwolenia na pracę, zwłaszcza że do niedawna Aurier nie mógł przekroczyć granicy Wielkiej Brytanii ze względu na toczące się wobec niego postępowanie karne w związku z zarzucanym mu pobiciem policjanta.

Mourinho nie ma pilnej potrzeby sprowadzenia prawego obrońcy, ale jeśli Matteo Darmian zdecyduje się odejść z Man Utd, Aurier może być jednym z kandydatów do jego zastąpienia.

Zobacz komentarze