Akademia

“MEN”: Millen Baars zasili akademię Man Utd

aon.com
aon.com

16-letni napastnik Ajaksu Millen Baars wkrótce ma zostać zaprezentowany jako nowy nabytek akademii Manchesteru United.

Według doniesień “Manchester Evening News” Baars miał w tym tygodniu pozować do zdjęcia profilowego, a w piątek wystąpił w wygranym aż 6:0 spotkaniu przeciwko SV Ebensee. Kwestią czasu jest zatem jego ogłoszenie jako nowego piłkarza akademii.

16-latek przyciągnął zainteresowanie Arsenalu i Chelsea, jednak zdecydował się wybrać Manchester United, który starał się o zawodnika jeszcze w zeszłym roku. Baarsa uważnie obserwował Marcel Bout, jeszcze za kadencji Louisa van Gaala i śledził jego postępy także w tym sezonie, podczas gdy klub oczekiwał na pozwolenie na transfer.

– Ajax to świetny klub ze zdolną młodzieżą, która jednak nie zawsze sobie radzi. Widzieliście to w przeszłości z wychowankami, którzy grają dla innych klubów. Millen był jednak gotowy na większe wyzwanie – nieskromnie oceniał ojciec piłkarza w grudniu zeszłego roku. – Rozegrał dziewięć sezonów w Amsterdamie i zawsze marzył o grze w Anglii. Miał oferty z Włoch, Portugalii i Anglii, ale gdy trafił do Chelsea i United, wiedział, że chce grać w Manchesterze. Nie skorzystał nawet z zaproszenia Arsenalu, podjął decyzję wcześniej.

Baars to kolejne z serii poważnych wzmocnień dokonanych przez akademię Manchesteru United. W spotkaniu z SV Ebensee na boisku pojawiły się również dwa nowe nabytki – Aliou Traore i autor jednej z bramek Arnau Puignal.

Zobacz komentarze