Transfery

Mourinho wykluczył transfery Ronaldo oraz Moraty

Getty Images

Jose Mourinho podczas pomeczowej konferencji prasowej wykluczył ewentualny transfer Cristiano Ronaldo do Manchesteru United i przyznał, że jego klub nie traci czasu na realizowanie niemożliwych transakcji.

BBC Sport informowało w połowie czerwca o chęci odejścia Portugalczyka z Realu Madryt z powodu oskarżeń na tle oszustw podatkowych. Ronaldo miał być otwarty na transfer poza Hiszpanię, jednak ostatnie doniesienia sugerują, że ten jednak pozostanie w swoim obecnym klubie.

– Nie mam zamiaru prosić swój klub o tracenie czasu na piłkarzy, którzy są niemożliwi do pozyskania – odpowiedział menedżer Man Utd na pytanie o ewentualny transfer Ronaldo. – Cristiano to bardzo ważny zawodnik dla swojego klubu. To piłkarz z wielką siłą ekonomiczną. Nie znaleźliśmy żadnego powodu, który miałby sugerować jego chęć odejścia z Realu Madryt.

Mourinho przy okazji dodał, że nie wierzy również w sfinalizowanie transferu innego napastnika madryckiego klubu Alvaro Moraty, który od dłuższego czasu znajdował się na celowniku “Czerwonych Diabłów”.

– To wielka szkoda. To zawodnik, który przedarł się do pierwszego zespołu za mojej kadencji. To piłkarz, którego darzę niezwykłą sympatią i oglądanie jego ewolucji w Juventusie oraz Madrycie sprawiało mi ogromną przyjemność. Jednak nie osiągnęliśmy porozumienia z jego obecnym klubem i nie sądzę, że trafi do Man Utd – mówił Portugalczyk.

Zobacz komentarze